- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Informatyka algorytmiczna
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Cechą charakterystyczną kierunku jest duża liczba zajęć o charakterze matematycznym służących do opanowania technik projektowania, dowodzenia poprawności oraz optymalizacji algorytmów i protokołów, będących podstawą zaawansowanych gałęzi informatyki.
Centralnym punktem tego kierunku jest kurs Algorytmika (nauka o algorytmach). Ponadto student uzupełnia wiedzę o algorytmice realizując 5 kursów wybieralnych, z około 20 oferowanych kursów dotyczących szerokiej tematyki od analizy algorytmów do algorytmów mających zastosowanie w data mining, big data i machine learningu.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR + E
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
- E
wynik z dobrowolnego egzaminu organizowanego przez Politechnikę Wrocławską w zakresie obowiązującym dla egzaminu dyplomowego na studiach I stopnia dla kierunku informatyka algorytmiczna Politechniki Wrocławskiej (z uwzględnieniem zasad obliczania wartości E podanych w p. 3.2. Warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na studia na Politechnice Wrocławskiej, bip.pwr.edu.pl).
Maksymalna wartość E wynosi 27,5.
Kandydat może zadeklarować udział w egzaminie, zgodnie z terminarzem rekrutacji.
W przypadku nieprzystąpienia do egzaminu, jego wynik E jest równy 0.
Dla absolwentów kierunku informatyka algorytmiczna (dawniej kierunku informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki) Politechniki Wrocławskiej wynik egzaminu E wyznaczany jest na podstawie egzaminu dyplomowego odbytych studiów.
Wtedy E = ED × 5, gdzie ED – ocena z egzaminu dyplomowego.
Dodatkowe warunki przyjęć
Egzamin
Termin: 10.02.2024 r.
Godzina: 11:00-12:00
Miejsce: sala 22, bud. C-3
Tematyka dodatkowego egzaminu wstępnego zawiera zagadnienia z przedmiotów obowiązkowych na pierwszym stopniu kierunku Informatyka Algorytmiczna, w szczególności z takich kursów jak Logika i Struktury Formalne, Matematyka Dyskretna, Bazy Danych i Zarządzanie Informacją, Algorytmy i Struktury Danych, Obliczenia Naukowe oraz Języki Formalne i Techniki Translacji.
Wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
tylko o profilu ogólnoakademickim, wszystkie kierunki przypisane do dyscyplin: informatyka techniczna i telekomunikacja; informatyka; automatyka, elektronika i elektrotechnika; matematyka
Więcej informacji
Absolwent potrafi:
- Wykonać analizę algorytmów i systemów informatycznych,
- Implementować i stosować algorytmy probabilistyczne,
- Posługiwać się technikami optymalizacyjnymi i aproksymacyjnymi.
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich