Pierwsze kroki często sprawiają trudności.  Na każdym wydziale naszej uczelni wyglądają one trochę inaczej. Jednak schemat drogi – od rejestracji internetowej do immatrykulacji – jest podobny i przedstawiamy Wam go poniżej.

Gdy zostaniesz studentem Politechniki Wrocławskiej, otrzymasz na swoją skrzynkę mailową szczegółowe informacje o dalszym postępowaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, informacji chętnie udzielą Wam dziekanaty poszczególnych wydziałów.

krok 1

Opłać legitymację i potwierdź dane osobowe

Wszystkie informacje znajdziesz na portalu Edukacja.CL

krok 2

Wniosek o stypendium lub miejsce w akademiku

Więcej informacji znajdziesz na stronie Działu Studenckiego

Przejdź do strony Działu Studenckiego
krok 3

Dni Wstępne i szkolenie BHP

Otrzymasz legitymację i wiele cennych porad. Szkolenie BHP umożliwi Ci podjęcie studiów.
Nie omijaj go

krok 4

Immatrykulacja

Uroczyste rozpoczęcie roku i ślubowanie. Każdy wydział ma swój termin i miejsce uroczystości

Być może zainteresuje Cię również...

Hostel dla studentów

Pixel Hostel rozpoczął swoją działalność w 2018 r. przy Politechnice Wrocławskiej. Nowy obiekt zapewnia wysoką jakość usług noclegowych – oferuje pokoje wysokiego standardu znajdujące się na ul. Wróblewskiego 25, na 6 piętrze akademika T-22 położonego na Wittigowie. Pokoje wynająć można już od 90 zł/dobę.

Pixel Hostel powstał z myślą o gościach, którzy przyjeżdżają do Wrocławia w celach biznesowych, turystycznych czy edukacyjnych. Obiekt przygotował specjalne zniżki dla studentów oraz ofertę gastronomiczną dla grup zorganizowanych. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Zapraszamy do Pixel Hostel każdego, kto ceni sobie wysoką jakość usług w niskiej cenie oraz komfortowe warunki snu po całodniowych wrocławskich atrakcjach.

W Pixel Hostel znajdują się pokoje 1 i 2 osobowe, do których przynależy łazienka oraz mini aneks kuchenny. Dla naszych gości Pixel Hostel przygotowane zostały dodatkowe udogodnienia tj. rowerowania, bezpłatny parking, dostęp do Internetu czy płatność online. Hostel znajduje się w bardzo atrakcyjnej okolicy – spacerkiem można zwiedzić najciekawsze miejsca we Wrocławiu jak Hala Stulecia, Zoo, Afrykarium, Hydropolis, Fontanna Multimedialna czy Ogród Japoński. Ponadto obiekt położony jest w zielonej i spokojnej dzielnicy Wrocławia, w której można spokojnie wypocząć spacerując po pobliskich parkach i wałach nad Odrą.

Rezerwacji mogą Państwo dokonać drogą mailową pisząc na adres pixel@manus.pl, lub telefoniczną pod numerem +48 533 077 069.

Strona internetowa: https://pixelhostel.pl/

Po rekrutacji

Informacje dla cudzoziemców

Legalizacja pobytu i zamieszkanie to jedne z najważniejszych spraw do załatwienia przed przyjazdem do Polski. Zobacz inne praktyczne wskazówki zebrane dla w sekcji studentów z zagranicy.

Dowiedz się więcej