Znajdziesz tu praktyczne informacje, jak przygotować się do studiów na konkretnych kierunkach. Prowadzimy na uczelni kursy przygotowawcze, które pozwolą ci zdać lepiej maturę. Możesz skorzystać również z wykładów, które zamieszczamy na naszym kanale na Youtube. Niezbędne informacje znajdziesz w zakładkach poniżej.

Politechnika Wrocławska, oprócz stacjonarnych kursów przygotowawczych, co roku uruchamia również kursy korespondencyjne z matematyki i fizyki. Wystarczy pobrać ze strony aktualną listę zadań przygotowanych przez specjalistów naszej uczelni, rozwiązać i wysłać tradycyjną pocztą pod wskazany adres. Każdy z uczestnikó­w kursu otrzyma wzorcowe rozwiązania zadań, będzie mógł zapoznać się z popełnionymi przez siebie błędami oraz uzyska wskazówki, jak powinno wyglądać optymalne rozwiązanie. Ocena uwzględnia także stronę redakcyjną, przejrzystość i ścisłość zapisu, estetykę i właściwy dobór rysunków oraz ilustracji. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne (z wyjątkiem opłat pocztowych).

MATEMATYKA

Więcej informacji: www.im.pwr.edu.pl/kurs>