Zmieniaj świat wokół siebie – projektuj albo buduj. Wyciągaj wnioski z doświadczeń przeszłości, analizuj otoczenie i twórz kreatywne rozwiązania. Zostań inżynierem i zacznij karierę jako ceniony specjalista.

Sprawdź, który kierunek jest dla ciebie

Co o kierunkach mówią studenci i absolwenci?

Julia Lipińska, studentka architektury na Wydziale Architektury

Wybierając studia, myślałam, że architektura będzie głównie projektowaniem budynków. Teraz wiem, jak bardzo się myliłam! Przekrój zajęć jest bardzo szeroki – od malarstwa i rzeźby, przez urbanistykę, historię architektury, po wykłady z psychologii. I to jest świetne, bo można spróbować naprawdę wielu rzeczy i znaleźć te tematy, w których najlepiej się czujemy.

Studiując, miałam okazję zaangażować się m.in. w tworzenie opraw wystaw w Muzeum Architektury, uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach architektonicznych czy wysłuchać wielu otwartych wykładów z praktykującymi architektami.

Natalia Szpineta, studentka gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury

Na gospodarce przestrzennej i architekturze pracujemy na podobnych obszarach, ale skupiamy się na innych kwestiach. My tworzymy wiele analiz terenu i otoczenia, analizujemy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, a następnie staramy się nadać miejscu jak najbardziej adekwatną i funkcjonalną formę.

Jak jest na Wydziale Architektury? Mnóstwo czasu spędzamy nad rysunkami i przed ekranem laptopa. Klimat tworzy też, a może przede wszystkim, zabytkowy gmach, w którym studiujemy. Do tego na każdym kroku artystyczne dusze z dużymi teczkami, w czarnych ubraniach lub całkiem szalonych stylizacjach – uwielbiam tę swobodę wyrażania siebie na naszym wydziale.

Tomasz Kapuścik, absolwent budownictwa na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego

Budownictwo dało mi wiele szans na rozwój. Byłem członkiem koła naukowego Młodzi Menedżerowie Budownictwa, koordynatorem projektów i wreszcie prezesem koła.

Miałem okazję współorganizować ogólnopolską konferencję, uczestniczyć w szkoleniach z programów inżynierskich, widziałem też kilkanaście placów budowy. Pracę znalazłem jeszcze podczas studiów inżynierskich i nie miałem z tym żadnego problemu.

Zobacz, dlaczego warto wybrać PWr

Baza na Marsie, która wyrośnie z grzybni? To projekt naukowy, w który zaangażowana jest nasza absolwentka. Monika Brandić Lipińska skończyła architekturę na Wydziale Architektury PWr. Pracowała w biurach architektonicznych w Tokio, San Francisco, Kopenhadze i Wiedniu. Obecnie w ramach doktoratu na Newcastle University rozwija projekt „Myco-architecture” przy współpracy z laboratorium astrobiologii NASA Ames Research Center.

W materiale opowiada, dlaczego swoją karierę warto zacząć na Politechnice Wrocławskiej.

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad betonem, który składa się częściowo z odpadów. Jest tak samo wytrzymały jak zwykły beton, ale bardziej ekologiczny – pozwalając ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak powstaje? Zobacz w naszym materiale.
A jeśli zainteresowało cię to, czym zajmujemy się na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego, zostań naszym studentem!

– Politechnika Wrocławska to jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju. Wykształcenie, które pozwala zdobyć, stanowi solidny fundament dalszego rozwoju zawodowego. Jestem dumna, że skończyłam Politechnikę Wrocławską – opowiada Agnieszka Tarnawa z firmy Skanska, absolwentka naszej uczelni na kierunku Budownictwo i studiów Executive MBA.

Budownictwo

Zdjęcie 2 z 9