27 października 2022 r. rozmawialiśmy o możliwościach jakie najzdolniejszym studentom daje nasza Uczelnia, a konkretnie udział w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”.

Program „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej” adresowany jest do najbardziej uzdolnionych kandydatów, którzy podejmują studia na naszej Uczelni. W tym celu już po raz drugi zorganizowaliśmy konferencję „Debiutanci Nauki”.

Uczestniczyli w niej tutorzy, studenci, naukowcy i uczniowie dolnośląskich szkół, w tym ALO PWr. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz Uczelni – Rektora prof. Arkadiusza Wójsa oraz prorektor prof. Agnieszki Bieńkowskiej.

Interesujące wykłady zaprezentowali najzdolniejsi studenci, uczestnicy programu:  Piotr Tokarczyk (tutor dr inż. Patrycja Łydżba) – mówił o „Lokalizacji cząstek w kryształach z nieporządkiem”; Dariusz Banaś (tutor dr inż. Paweł Hawryszków) opowiadał o mostach, tych największych; Barbara Sznyrowska (tutor dr inż. Jacek Lamperski) przybliżyła słuchaczom „Perowskity – technologię przyszłości”; Katsiaryna Viarenich (tutor dr hab. inż. Tomasz Kajdanowicz, prof. uczelni) opowiadała „Jak zamieniać rzeczy w wektor? O uczeniu reprezentacji grafów”

O Pracujących nosach – czyli w pogoni za zapachem barwnie opowiadała uczestnikom konferencji dr inż. Elżbieta Romanik.

Zapraszamy przyszłych studentów do udziału w programie Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej 🙂

Konferencja odbyła się w auli Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskie.