- studia I stopnia
- Tytuł zawodowy: licencjat
Zarządzanie
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
Opis kierunku
Współczesny rynek pracy, oprócz kompetencji zarządczych, poszukuje umiejętności miękkich, dlatego kończąc kierunek Zarządzanie będziesz doskonale przygotowany do podjęcia pracy w roli samodzielnego przedsiębiorcy, menedżera, specjalisty i konsultanta praktycznie na każdym szczeblu zarządzania . Bardzo dobrze poradzisz sobie na stanowisku związanym z podejmowaniem decyzji z zakresu zarządzania, marketingu, organizacji oraz planowania produkcji, logistyki, kadr, rachunkowości czy finansów.
Kształtowanie kompetencji biznesowych
Nasz absolwent przygotowany jest do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej i realizowania działań w podmiotach gospodarczych, zwłaszcza w oparciu innowacyjne modele biznesu. Nabywa podstawowe kompetencje w obszarze organizacji zarządzania, finansów, rachunkowości, logistyki i produkcji, marketingu i sprzedaży, personelu. W trakcie studiów kształtuje umiejętności i postawę przedsiębiorczą, która przejawia się inicjatywą w podejmowaniu działań i twórczym podejściu do rozwiązywania złożonych problemów. Nasz absolwent ukierunkowany jest na zespołowe rozwiązywanie realnych problemów zarządzania, przy wykorzystaniu kompetencji z zakresu zarządzania procesami i projektami.
Kształtowanie kompetencji analitycznych
Nasz absolwent rozumie procesy i zjawiska materialne, finansowe i społeczne zachodzące w organizacjach i ich otoczeniu. Potrafi myśleć analitycznie i wykorzystuje w tym celu podstawowy aparat matematyczny i statystyczny oraz umiejętności logicznego myślenia i wnioskowania.
Kształtowanie kompetencji społecznych
Nasz absolwent jest przygotowany do pełnienia roli lidera. Cechuje go umiejętność przewodzenia, skutecznego komunikowania się, negocjowania, autoprezentacji, pracy w zespole, zarządzania pracą zespołów ludzkich. Jest przygotowany do efektywnego planowania i kontynuowania własnej edukacji i rozwoju zawodowego.
Kształtowanie kompetencji informatyczno-technologicznych
Nasz absolwent potrafi dobierać i wykorzystywać nowoczesne narzędzia informatyczne, w tym aplikacje użytkowe, do wspomagania procesów w różnych obszarach organizacji. Rozumie potrzebę i potrafi wykorzystać technologie mobilne w zarządzaniu i rozwoju organizacji.
Zarządzanie przedsiębiorstwem
W ramach tej specjalności zdobędziesz:
- wiedzę z zakresu różnych nauk ekonomicznych
- wiedzę na temat podstawowych przepisów prawa regulującego tworzenie i funkcjonowanie organizacji gospodarczych
- wiedzę z zakresu rachunkowości, finansów przedsiębiorstw i zarządzania finansami
- umiejętności wykorzystania metod i narzędzi (w tym również matematycznych, statystycznych, informatycznych) do identyfikacji, analizy i rozwiązywania typowych problemów zarządczych i merytorycznych
- wiedzę z zakresu psychologii oraz socjologii organizacji
Więcej na ten temat tutaj: Zarządzanie – Studiuj zarządzanie na PWr!
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia I stopnia jest liczony wg wzoru:
M + PD + 0,1JO + 0,1JP
- M
- PD
- JO
jest równa większej z liczb:
P albo P + 1,5 R albo 2,5 R
- JP
jest równa większej z liczb:
P albo R
- M
Matematyka
- PD
Przedmiot dodatkowy
(fizyka lub informatyka lub egzamin zawodowy) - JO
Język obcy
- JP
Język polski
- P
Wynik procentowy z matury podstawowej
- R
Wynik procentowy z matury rozszerzonej
Jeżeli nie zdawałeś matury z matematyki i przedmiotu dodatkowego to Twój wskaźnik wynosi zero
Od rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023 do wskaźnika (jako przedmiot dodatkowy) mogą być brane wyniki uzyskane na dyplomie potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika.
PD = 0,5 * WEZ
gdzie WEZ jest:
dla kandydatów posiadających dyplom zawodowy: liczbą punktów odpowiadających końcowemu wynikowi egzaminów zawodowych w zawodzie nauczanym na poziomie technika, ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, liczonemu zgodnie ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z późn. zmianami.
dla kandydatów posiadających dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika: liczbą punktów odpowiadająca wynikowi egzaminów zawodowych ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie nauczanym na poziomie technika i jest obliczana według wzoru:
gdzie:
Wpi– wynik z części pisemnej egzaminu zawodowego dla i-tej kwalifikacji
Wpri – wynik z części praktycznej egzaminu zawodowego dla i-tej kwalifikacji
n – liczba kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie
Nazwy zawodów, które mogą być brane pod uwagę przy obliczaniu WEZ na kierunku zarządzanie dla kandydatów posiadających dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika:
- Technik administracji
- Technik ekonomista
- Technik handlowiec
- Technik logistyk
- Technik rachunkowości
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia
- analityk, konsultant
- menedżer niższego i wyższego szczebla, menedżer projektu
- specjalista HR, marketingu, bankowości
- przedsiębiorca, właściciel start-upu
Praktyki i staże
- Adama Manufacturing
- NEONET
- Trade TM
- Tenstep Western Poland
- DOZAMEL
- UBS
- Credit Suisse
- ZBP
- Santander
- Volvo
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich