- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: inżynier
Mechanika i budowa maszyn w j. angielskim
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Kierunek przygotowuje absolwentów do twórczej pracy inżynierskiej w zakresie projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji urządzeń technicznych (pojazdów, maszyn, instalacji) z wykorzystaniem nowoczesnych metod, technologii oraz narzędzi projektowych i technologicznych. Studenci w czasie studiów zdobywają wiedzę na temat metod projektowania oraz badań urządzeń, poznają właściwości i zasady doboru standardowych jak i nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych, zdobywają wiedzę o procesach technologicznych poznając nowoczesne technologie wytwarzania. Potrafią także przeprowadzić zawansowaną diagnozę stanu technicznego urządzeń i zaproponować procesy naprawcze.
Automotive engineering
Od wielu lat świat oczekuje zrównoważonych działań w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, w tym oszczędzania energii, alternatywnych źródeł energii, wysokiej jakości powietrza. Pod wpływem tych wyzwań współcześni projektanci wdrażają nowoczesne technologie w pojazdach samochodowych, takie jak zastosowanie hybrydowych i elektrycznych układów napędowych, ogniw paliwowych oraz nowej technologii elektronicznej. Od samego początku, to jest od 1945 r., Politechnika Wrocławska uczestniczy w procesie kształcenia w zakresie rozwoju inżynierii pojazdów, a od 2008 r., poprzez studia w języku angielskim, oferuje kształcenie w specjalności Automotive Engineering na poziomie studiów magisterskich w ramach kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Pod koniec programu studenci będą mieli solidne podstawy ogólnej wiedzy zarówno z tradycyjnej, jak i nowoczesnej inżynierii pojazdów. Zdobędą wiedzę na temat reguł konstrukcyjnych i zasad technologicznych oraz dokładną znajomość wyspecjalizowanych zagadnień z obszaru motoryzacji. Będą świadomi problemów energetycznych i środowiskowych. Studenci poznają metodologię badań i sprawozdawczości naukowej. Będą mogli funkcjonować w międzynarodowych i interdyscyplinarnych grupach. Uczestnicy tych studiów otrzymają wiedzę i zdobędą umiejętności posługiwania się specjalistycznymi narzędziami oraz będą zmotywowani do uczenia się przez całe życie w obszarze inżynierii pojazdów. Przy podejmowaniu decyzji i wykonywaniu zadań absolwenci tej specjalizacji będą kierować się zasadami społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR + OD
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
- OD
5 x WG + WOD*
WG – współczynnik wagi przypisany kandydatowi, zależy od stopnia zgodności standardu kształcenia ukończonego kierunku studiów I stopnia ze standardem kształcenia kierunku, na który następuje rekrutacja. Ocena dokonywana jest przez Wydziałową Komisję Kwalifikacyjną na podstawie dokumentów złożonych przez kandydata (dyplom i suplement). Wartości współczynników wagi przyjęte przez Radę Wydziału zamieszczono w tabeli 1.
WOD* – wynik oceny dorobku, na podstawie kursów realizowanych na studiach I stopnia (0 – 20 pkt.)
Maksymalna liczba punktów OD wynosi 25.
Wydział nie przyjmuje kandydatów z zerowym wskaźnikiem oceny dorobku OD.
Dodatkowe warunki przyjęć
Wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
brak ograniczeń
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia:
- w ośrodkach i działach badawczo-rozwojowych jako inżynierowie ds. rozwoju
- jako inżynierowie ds. eksploatacji, serwisu, dozoru technicznego w firmach i instytucjach użytkujących pojazdy, maszyny lub inne urządzenia techniczne
- w biurach projektowych i firmach na stanowisku konstruktora
- w firmach produkcyjnych jako inżynierowie procesów technologicznych
Praktyki i staże oraz miejsca pracy absolwentów:
- Bosch – BSH
- KGHM
- Collins Aerospace
- SITECH
- Volkswagen Motor Polska
- VOLVO
- Toyota Motor Manufacturing Poland
- RONAL
- Electrolux Poland
- Whirlpool
- DeLaval
- European Brakes and Chassis Components
- GKN Driveline
- LG Chem
- Mahle Behr
- Mondelez
- PARKER HANNIFIN MANUFACTURING POLAND
- Nestlé Polska
- PMPoland
- 3M
- Polaris Poland
- ZF WABCO Polska
- MPK Wrocław
- GERMAZ
- Wropol Engineering
- POLCAMP
- BADER Polska
- Bombardier Transportation
- Colgate-Palmolive Manufacturing
- Selena
- Simoldes Plasticos
- Pratt & Whitney
- NG Engineering
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich