- studia I stopnia
- Tytuł zawodowy: inżynier
Matematyka i analiza danych
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
Opis kierunku
Studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku Matematyka i Analiza Danych trwają siedem semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Zapewniają wszechstronne wykształcenie w zakresie matematyki, modelowania statystycznego oraz szeroko pojętej analizy danych (Data Science).
Oferta kursów obowiązkowych obejmuje szereg podstawowych kursów matematycznych, jak również bogaty zestaw kursów z zakresu statystyki i analizy danych, takich jak eksploracja danych, metody regresji, analiza przeżycia, modelowanie ryzyka, uczenie maszynowe. Absolwent tego kierunku będzie posiadał umiejętność stosowania zdobytej wiedzy do przeprowadzania analizy zarówno małych jak i dużych zbiorów danych pochodzących z różnorodnych źródeł, jak również będzie umiał posługiwać się zarówno informatycznymi narzędziami, jak i całymi systemami do pozyskiwania, składowania, przetwarzania oraz analizy danych. Pozna co najmniej dwa języki programowania, które będzie umiał wykorzystać w analizie danych. Będzie umiał samodzielnie zdobywać wiedzę na temat metod i narzędzi adekwatnych do rozwiązywania postawionych przed nim zadań.
Absolwenci będą przygotowani do pracy analityka danych w interdyscyplinarnych zespołach, grupujących przedstawicieli odbiorców analizy danych oraz specjalistów z obszaru informatyki i przetwarzania danych. W szczególności będą mogli znaleźć zatrudnienie w bankach, firmach windykacyjnych, firmach ubezpieczeniowych, firmach marketingowych, biurach badania opinii społecznej oraz instytucjach naukowych.
Kierunek Matematyka i Analiza Danych jest nowym kierunkiem studiów, niemniej, tak jak wszystkie kierunki matematyczne, które istniały lub istnieją na Politechnice Wrocławskiej, nawiązuje w swoim programie do ponad 50-letniej tradycji studiów matematycznych na Politechnice Wrocławskiej, zapoczątkowanej w roku 1968.
Nasi absolwenci doskonale odnajdują się na rynku pracy. Znajdują zatrudnienie w wielu renomowanych firmach, takich jak Nokia, Capgemini, Amazon, EY Polska, UBS, KRUK, Kredyt Inkaso, Santander Bank Polska, Credit Suisse, BNY Mellon, HSBC, Dentsu, Atos, SpyroSoft, Ultimo, Objectivity, Deepsense.ai i innych, a także w krajowych i zagranicznych instytucjach naukowych.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia I stopnia jest liczony wg wzoru:
M + PD + 0,1JO + 0,1JP
- M
- PD
- JO
jest równa większej z liczb:
P albo P + 1,5 R albo 2,5 R
- JP
jest równa większej z liczb:
P albo R
- M
Matematyka
- PD
Przedmiot dodatkowy
(fizyka lub informatyka) - JO
Język obcy
- JP
Język polski
- P
Wynik procentowy z matury podstawowej
- R
Wynik procentowy z matury rozszerzonej
Jeżeli nie zdawałeś matury z matematyki i przedmiotu dodatkowego to Twój wskaźnik wynosi zero
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia
- specjalista ds. analizy ryzyka, analityk biznesowy, aktuariusz
- analityk danych, data scientist, statystyk-analityk
- analityk-programista
Miejsca pracy absolwentów
- Credit Suisse
- KRUK
- Santander Bank Polska
- BNY Mellon
- Amazon
- Capgemini Software Solutions Center
- SpyroSoft
- Ultimo
- Nokia
- Objectivity
- McKinsey & Company
- HSBC
- Kredyt Inkaso
- EY Polska
- Deepsense.ai
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich