- studia I stopnia
- Tytuł zawodowy: inżynier
Inżynieria zarządzania
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
Opis kierunku
Współczesna branża IT zgłasza ogromne zapotrzebowanie na menadżerów, którzy posiadają zarówno twardą wiedzę techniczną, jak i znają metody oraz narzędzia podejmowania odpowiednich decyzji w zarządzaniu. Inżynieria Zarządzania na naszym Wydziale jest idealną odpowiedzią na taką potrzebę. Nasi Absolwenci są poszukiwanymi na rynku specjalistami, którzy potrafią łączyć wiedzę i miękkie umiejętności menadżerskie z twardymi kompetencjami inżynierskimi.
Kształtowanie kompetencji biznesowych i inżynierskich
Nasz absolwent potrafi formułować i rozwiązywać zadania o charakterze inżynierskim, szczególnie tych dotyczących procesów biznesowych, procesów innowacyjnych, projektów, zastosowania IT w biznesie. Umie dostrzegać ich aspekty systemowe oraz posługiwać się właściwymi normami i standardami, także pozatechnicznymi – ekonomicznymi, prawnymi, ekologicznymi, psychologicznymi, zawodowymi i moralnymi
Kształtowanie kompetencji analitycznych
Nasz absolwent rozumie procesy i zjawiska materialne, finansowe i społeczne zachodzące w organizacjach i ich otoczeniu. Potrafi myśleć analitycznie i wykorzystuje w tym celu podstawowy aparat matematyczny i statystyczny oraz umiejętności logicznego myślenia i wnioskowania.
Kształtowanie kompetencji społecznych
Nasz absolwent potrafi w współdziałać i pracować w grupowych i zespołowych formach organizacji pracy (przyjmując w nich różne role). Potrafi organizować pracę małych zespołów i nimi kierować. Jest przygotowany do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb społecznych
Kształtowanie kompetencji informatyczno-technologicznych
Nasz absolwent ma uporządkowaną, podbudowaną teoretycznie wiedzę ogólną dotyczącą narzędzi i technologii implementacji SIZ, modelowania procesów biznesowych, inżynierii zarządzania projektami, a także obejmującą kluczowe zagadnienia w zakresie zastosowania IT w biznesie. Zna obowiązujące trendy w IT i potrafi niektóre z nich zastosować.
Zastosowania IT w biznesie
W ramach specjalności Zastosowania IT w biznesie (ZIB) zdobędziesz:
- wiedzę i umiejętności z zakresu formalnych modeli ilościowych i jakościowych w zarządzaniu, oraz ich wykorzystanie w analizie decyzyjnej oraz projektowaniu systemów i procesów biznesowych
- umiejętność stosowania zaawansowanych technologii IT w praktyce (DBMS, DW, OLAP, DSS, BI, SAS; narzędzia w EPC, UML, BPMN, itp.)
- umiejętność zarządzania procesami biznesowymi, zwłaszcza wspomaganie technologiami IT podejmowania decyzji najlepszego wykorzystania zasobów
- wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony zasobów intelektualnych w działalności rynkowej przedsiębiorstwa
Więcej informacji tutaj: Inżynieria zarządzania – Studiuj zarządzanie na PWr!
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia I stopnia jest liczony wg wzoru:
M + PD + 0,1JO + 0,1JP
- M
- PD
- JO
jest równa większej z liczb:
P albo P + 1,5 R albo 2,5 R
- JP
jest równa większej z liczb:
P albo R
- M
Matematyka
- PD
Przedmiot dodatkowy
(fizyka lub informatyka lub egzamin zawodowy) - JO
Język obcy
- JP
Język polski
- P
Wynik procentowy z matury podstawowej
- R
Wynik procentowy z matury rozszerzonej
Jeżeli nie zdawałeś matury z matematyki i przedmiotu dodatkowego to Twój wskaźnik wynosi zero
Od rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023 do wskaźnika (jako przedmiot dodatkowy) mogą być brane wyniki uzyskane na dyplomie potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika.
PD = 0,5 * WEZ
gdzie WEZ jest:
dla kandydatów posiadających dyplom zawodowy: liczbą punktów odpowiadających końcowemu wynikowi egzaminów zawodowych w zawodzie nauczanym na poziomie technika, ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, liczonemu zgodnie ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z późn. zmianami.
dla kandydatów posiadających dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika: liczbą punktów odpowiadająca wynikowi egzaminów zawodowych ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie nauczanym na poziomie technika i jest obliczana według wzoru:
gdzie:
Wpi– wynik z części pisemnej egzaminu zawodowego dla i-tej kwalifikacji
Wpri – wynik z części praktycznej egzaminu zawodowego dla i-tej kwalifikacji
n – liczba kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie
Nazwy zawodów, które mogą być brane pod uwagę przy obliczaniu WEZ na kierunku inżynieria zarządzania dla kandydatów posiadających dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika:
- Technik informatyk
- Technik programista
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia
- analityk biznesowy, analityk IT
- menedżer niższego szczebla
- specjalista ds. procesu
- miejsce zatrudnienia: branża IT, bankowa, produkcyjna (np. Credit Suisse, Capgemini, EY, Volvo, UBS)
Praktyki i staże
- Eactive
- T-Systems Polska
- Medana Pharma
- TOYOTA BOSHOKU
- IT Excellence
- EXIGO
- Zarząd i Obrót Nieruchomości AGORA
- Credit Agricole Bank Polska
- DOZAMEL
- Lean-Tech
- UBS
- Credit Suisse
- ZBP
- Santander
- Volvo
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich