- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Górnictwo i geologia w j. angielskim
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Kierunek studiów górnictwo i geologia bazuje na bardzo ważnych, z gospodarczego i poznawczego punktu widzenia, dziedzinach wiedzy, zwanych naukami technicznymi i naukami o Ziemi. Charakterystyczną cechą profilu wykształcenia naszego absolwenta jest połączenie wiedzy podstawowej i technicznej (matematyka, fizyka, chemia, informatyka, geoinżynieria, mechanizacja, transport, przeróbka surowców, geodezja, GIS) z przyrodniczą (geologia, geochemia, ochrona środowiska i zdrowia) i społeczną (ekonomia, prawo, zarządzanie, języki obce).
Uruchomienie specjalności zależeć będzie od liczby chętnych.
W przypadku zbyt małej liczby zainteresowanych specjalność może nie zostać uruchomiona.
Geomatics for Mineral Resources Management
Studia II stopnia (magisterskie) stacjonarne, 4-semestralne w języku angielskim. Studia mają charakter międzynarodowy i kończą się podwójnym dyplomowaniem. Studenci w pierwszym i czwartym semestrze studiują we Wrocławiu, natomiast na semestr drugi i trzeci wyjeżdżają do TU Bergakademie Freiberg w Niemczech lub do Montanuniwersität Leoben w Austrii. W trakcie pobytu za granicą korzystają z grantu Erasmus Plus.
Geomatyka w zarządzaniu zasobami mineralnymi koncentruje się na modelowaniu złóż i zarządzaniu produkcją górniczą. Program studiów obejmuje wiele przedmiotów związanych z górnictwem i gospodarką zasobami surowców mineralnych. Wśród nich są również aspekty finansowe, środowiskowe, polityczne i prawne występujące w krajowych i międzynarodowych projektach górniczych.
Jako absolwent tej specjalności będziesz przygotowany do pracy w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, w firmach górniczych i poszukiwawczych, w jednostkach nadzoru technicznego, urzędach administracji państwowej, instytutach badawczo-rozwojowych – wszędzie tam, gdzie wymagana jest wiedza z zakresu górnictwa i geologii, umiejętność projektowania wspomaganego komputerowo i znajomość geomatyki.
Geotechnical and Environmental Management
Studia II stopnia (magisterskie) stacjonarne, 3-semestralne w języku angielskim. Studia oferowane są wspólnie z Uniwersytetem w Miszkolcu na Węgrzech. Studenci drugi semestr studiują w Miszkolcu, a pierwszy i trzeci we Wrocławiu. W trakcie pobytu za granicą korzystają z grantu Erasmus Plus.
Program studiów został zaprojektowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów w zakresie geotechniki i mechaniki skał, którzy mają również umiejętności z zakresu oceny ryzyka środowiskowego i przeprowadzenia remediacji obszarów zanieczyszczonych na każdym z etapów działalności górniczej.
Jako absolwent będziesz specjalistą z dwóch dziedzin: geoinżynierii i inżynierii ochrony środowiska, co stanowi unikalny profil wykształcenia. Będziesz przygotowany do projektowania procesów technologicznych, do prowadzenia analiz przemysłowych i badań naukowych, a przede wszystkim do kreatywnej pracy.
Mining Engineering
Studia II stopnia (magisterskie) stacjonarne, 3-semestralne w języku angielskim. W czasie tych studiów zdobędziesz najaktualniejszą i pogłębioną wiedzę oraz umiejętności z zakresu przedmiotów podstawowych takich, jak geostatystyka i geochemia oraz z przedmiotów specjalistycznych takich, jak geomechanika, projektowanie wyrobisk podziemnych i odkrywkowych, modelowanie struktur geologicznych i projektowanie kopalń wspomagane komputerowo, systemy maszynowe i automatyzacja w górnictwie, przeróbka kopalin, zarządzanie środowiskiem, koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zagadnienia bezpieczeństwa pracy. Ponadto uzyskasz umiejętności menedżerskie, w tym umiejętności z zakresu zarządzania projektami, podejmowania decyzji, ograniczania ryzyka, będziesz znał otoczenie prawne i ekonomiczne przemysłu wydobywczego.
Mineral Resources Exploration
Studia II stopnia (magisterskie) stacjonarne w języku angielskim, 3- lub 4- semestralne, zależnie od uczelni partnerskiej w której odbywa się okres mobilności. Niezależnie od wyboru uczelni partnerskiej, pierwszy i ostatni semestr zajęć odbywają się na PWr. Drugi semestr studenci mogą realizować w Lulea University of Technology w Szwecji, a na 3 semestr wrócić do Wrocławia, i uzyskać dyplom PWr. Inne opcje to studia 4-semestralne z podwójnym dyplomowaniem. Studenci wyjeżdżają wówczas na dwa semestry (drugi i trzeci) na Uniwersytet w Miszkolcu na Węgrzech lub na Uniwersytet w Zagrzebiu w Chorwacji. Ostatni – czwarty semestr odbywa się na PWr. Studia realizowane są w ramach międzynarodowego projektu finansowanego ze środków UE, posiadają znak jakości EIT Label, dzięki temu studenci mogą ubiegać się o AVSA Grant w wysokości 13 500EUR. Inny wariant wsparcia finansowego to stypendium Erasmus Plus. Program studiów został skonstruowany tak, by kształcić specjalistów z zakresu nauk o ziemi, którzy mają silne podstawy w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych, takich jak geologia i geofizyka, uzupełnione umiejętnościami modelowania 3D, przetwarzania danych i ich interpretacji. Zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych, innowacyjnych technologii poszukiwania złóż, w tym narzędzi Przemysłu 4.0. Studenci zostaną również zapoznani z koncepcjami zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu, społecznej licencji na działalność i podstawami przedsiębiorczości. Będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach, organach nadzoru technicznego, administracji państwowej i samorządowej, w jednostkach projektowych i naukowo-badawczych, w kraju i za granica, będą również przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, w tym do podjęcia pracy jako niezależny geolog poszukiwawczy. W pracy zawodowej będą posługiwali się swobodnie językiem angielskim, będą przygotowani do pracy w międzynarodowym otoczeniu i wielokulturowych grupach.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR + OD
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
- OD
wynik oceny dorobku studiów. Maksymalna liczba punktów OD wynosi 25.
OD = RK + UK, gdzie:
RK – wynik rozmowy kwalifikacyjnej oceniającej efekty kształcenia osiągnięte
w trakcie studiów I stopnia. Maksymalna liczba punktów RK wynosi 15.
UK – punkty za kierunek ukończonych studiów I stopnia:
Kandydat ukończył studia I stopnia: | PUNKTY OD |
na kierunku: górnictwo i geologia, geoinformatyka, geodezja i kartografia | 10 |
na innym kierunku | 0 |
Dodatkowe warunki przyjęć
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 12.09.2024 r. (czwartek) od godz. 13:00 w formie zdalnej (ZOOM). Wszyscy kandydaci łączą się o tej samej godzinie a następnie komisja ustala kolejność rozmów.
Wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
brak ograniczeń
Więcej informacji
Absolwent potrafi:
- Posługiwać się wiedzą zaawansowaną z zakresu przedmiotów podstawowych, kierunkowych i specjalistycznych
- Kierować zespołami, podejmować decyzje o dużym stopniu ryzyka, biegle posługiwać się wiedzą prawną, jak i ekonomiczną
- Projektować procesy technologiczne, jak również rozwiązywać problemy naukowo-badawcze i podejmować inicjatywy twórcze
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii uzyskał akredytację IPMA – Student! więcej informacji
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich