- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Fizyka techniczna
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Studia II stopnia na kierunku Fizyka techniczna to nie tylko pogłębiona wiedza z dziedziny nanonauk, ale również nauka o nowych zjawiskach fizycznych zachodzących w nanomateriałach oraz współczesnych technologiach ich wytwarzania i zastosowań w wielu dziedzinach życia i techniki. Studenci poznają optoelektronikę i nanofotonikę, w tym źródła i detektory promieniowania oraz sensory różnych wielkości fizycznych. Kursy obejmują także zagadnienia związane z technologiami kwantowymi, takie jak źródła jednofotonowe do komunikacji kwantowej i elementy logiczne komputerów kwantowych, a także biologię i medycynę, w tym diagnostykę, znaczniki zmian chorobotwórczych oraz nośniki leków. Zajęcia prowadzone są przez akademickich nauczycieli aktywnych naukowo, a zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach specjalistycznych, wyposażonych w najnowszą aparaturę.
Nanoinżynieria
Fotowoltaika
Fizyka Teoretyczna
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
Dodatkowe warunki przyjęć
Wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier, magister, licencjat
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
tylko o profilu ogólnoakademickim.
Wszystkie kierunki przypisane do dyscyplin: astronomia; informatyka; matematyka; nauki chemiczne; nauki fizyczne; automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne; informatyka techniczna i telekomunikacja; inżynieria biomedyczna; inżynieria chemiczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Ponadto kierunki: geologia, geofizyka.
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia:
- laboratoria badawcze jednostek akademickich oraz przedsiębiorstw oraz działy badawczo-rozwojowe firm w zakresie badań nad nowymi materiałami, nowymi technologiami materiałów i przyrządów optoelektronicznych, nowych urządzeń pomiarowych
- przemysł – przy produkcji, serwisie i sprzedaży przyrządów i urządzeń optoelektronicznych
- jednostki naukowe, szkolnictwo wyższe, laboratoria diagnostyczne
- firmy zajmujące się wytwarzaniem inteligentnych leków
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich