- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Elektrotechnika w j. angielskim
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Studenci mają możliwość studiowania w zakresie szeroko pojmowanej elektrotechniki, a więc problemów związanych z wytwarzaniem, rozdziałem, przesyłem oraz przetwarzaniem i użytkowaniem energii elektrycznej. Ze względu na wymagania nowoczesnej techniki i technologii, stosowanej w energetyce i przemyśle, studia kierunkowe uzupełnione są wiedzą z zakresu elektroniki i techniki mikroprocesorowej, informatyki oraz technik zarządzania i marketingu. Studia zapewniają poznanie tych wszystkich zagadnień, które pozwolą absolwentowi na znalezienie atrakcyjnej i ciekawej pracy we wszystkich gałęziach przemysłu, przykładowo w działach utrzymania ruchu elektrycznego.
Uruchomienie specjalności zależeć będzie od liczby chętnych.
W przypadku zbyt małej liczby zainteresowanych specjalność może nie zostać uruchomiona.
Control in electrical power engineering
4-semestralne studia podzielone są na dwie części: 3 semestry teoretyczne oraz semestr dyplomowy. Naszym głównym celem jest przygotowanie studentów do pracy w międzynarodowym środowisku. Pragniemy aby nasi absolwenci byli wysokiej klasy specjalistami, potrafiącymi skutecznie zmagać się z różnymi problemami oraz odważnie stawiać czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesny rynek pracy. Program studiów kładzie nacisk na nowe, ambitne zagadnienia związane z automatyką oraz sterowaniem w elektroenergetyce, jest przeznaczony dla tych, którzy w przyszłej pracy będą zajmować się zarządzaniem energią, niezawodnym zasilaniem, transmisją oraz dystrybucją energii, systemami zabezpieczeń, rynkami energii itd.
Renewable Energy Systems
Studia oferowane przez Wydział Elektryczny PWr trwają 4 semestry i podzielone są na dwie części: 3 semestry teoretyczne oraz semestr dyplomowy. Naszym głównym celem jest przygotowanie studentów do pracy w międzynarodowym środowisku. Pragniemy aby nasi absolwenci byli wysokiej klasy specjalistami, potrafiącymi skutecznie zmagać się z różnymi problemami oraz odważnie stawiać czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesny rynek pracy. Program studiów kładzie nacisk na nowe, ambitne zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, ich technologią oraz integracją w systemie elektroenergetycznym. Ponadto, program poszerza wiedzę studentów z zakresu elektroenergetyki, jakości energii, kompatybilności elektromagnetycznej, metod numerycznych, zabezpieczeń oraz metod sterowania w systemie elektroenergetycznym.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR + OD
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
- OD
wynik oceny dorobku w zakresie wybranych przedmiotów. Maksymalna liczba punktów OD wynosi 25. Zasady ustalania liczby punktów OD dla dopuszczalnych kierunków studiów podane są poniżej.
Ukończony kierunek studiów | Punkty OD: |
ukończony kierunek studiów, którego program nauczania zawiera treści z elektrotechniki w zakresie teorii obwodów i teorii pola elektromagnetycznego |
do 5 punktów OD |
oraz treści co najmniej jednego z kursów:
|
do 5 punktów OD |
Do ustalania liczby punktów z danego przedmiotu kierunkowego brane są pod uwagę: forma kursu, treści programowe, liczba godzin oraz uzyskana ocena.
Wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
Ukończony kierunek studiów, którego program nauczania zawiera treści z elektrotechniki w zakresie teorii obwodów i teorii pola elektromagnetycznego (do 5 punktów OD) oraz treści co najmniej jednego z kursów:
- urządzenia elektryczne (do 5 punktów OD)
- maszyny elektryczne (do 5 punktów OD)
Do ustalania liczby punktów z danego przedmiotu kierunkowego brane są pod uwagę: forma kursu, treści programowe, liczba godzin oraz uzyskana ocena. Konieczne jest uzupełnienie w trakcie studiów II stopnia brakujących kursów spośród wymienionych powyżej, wskazanych przez Wydziałową Komisję Kwalifikacyjną.
Więcej informacji
Absolwent potrafi:
- Dokonywać wszelkich pomiarów w obwodach wysokonapięciowych
- Dokonywać analizy i projektować złożone systemy sterowania napędami elektrycznymi
- Oceniać przydatność i możliwość wykorzystania materiałów w zakresie elektrotechniki
- Obsługiwać i koordynować podstawowe i zintegrowane układy prewencyjnej, eliminacyjnej i restytucyjnej elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich