- studia I stopnia
- Tytuł zawodowy: inżynier
Elektroradiologia
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
Studia elektroradiologia na Wydziale Medycznym Politechniki Wrocławskiej (PWr) to studia, na których zdobędziesz wiedzę i umiejętności z pogranicza nauk medycznych oraz nowoczesnych technologii diagnostyczno-terapeutycznych. To dobry wybór dla osób obowiązkowych, odpowiedzialnych, gotowych do nieustannego pogłębiania wiedzy oraz szanujących normy etyczne i prawa pacjenta. Absolwenci kierunku elektroradiologia posiadają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu elektroradiologa ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy klinicznej. Studia I stopnia kończą się tytułem inżyniera.
W ramach studiów Elektroradiologia na Politechnice Wrocławskiej uczysz się również, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję w analizie i przetwarzaniu obrazów medycznych.
Dzięki AI nauczysz się szybciej i skuteczniej interpretować dane z tomografii, rezonansu czy RTG – to wiedza, którą cenią pracodawcy na całym świecie!
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia I stopnia jest liczony wg wzoru:
M + PD + 0,1JO + 0,1JP
- M
- PD
- JO
jest równa większej z liczb:
P albo P + 1,5 R albo 2,5 R
- JP
jest równa większej z liczb:
P albo R
- M
Matematyka
- PD
Przedmiot dodatkowy
(fizyka, chemia, biologia) - JO
Język obcy
- JP
Język polski
- P
Wynik procentowy z matury podstawowej
- R
Wynik procentowy z matury rozszerzonej
Jeżeli nie zdawałeś matury z matematyki i przedmiotu dodatkowego to Twój wskaźnik wynosi zero
Od rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023 do wskaźnika (jako przedmiot dodatkowy) mogą być brane wyniki uzyskane na dyplomie potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika.
PD = WEZ
gdzie WEZ jest:
dla kandydatów posiadających dyplom zawodowy: liczbą punktów odpowiadających końcowemu wynikowi egzaminów zawodowych w zawodzie nauczanym na poziomie technika, ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, liczonemu zgodnie ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z późn. zmianami.
dla kandydatów posiadających dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika: liczbą punktów odpowiadająca wynikowi egzaminów zawodowych ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie nauczanym na poziomie technika i jest obliczana według wzoru:
gdzie:
Wpi– wynik z części pisemnej egzaminu zawodowego dla i-tej kwalifikacji
Wpri – wynik z części praktycznej egzaminu zawodowego dla i-tej kwalifikacji
n – liczba kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie
Nazwy zawodów, które mogą być brane pod uwagę przy obliczaniu WEZ na kierunku elektroradiologia dla kandydatów posiadających dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika:
- Technik elektronik
- Technik elektroniki i informatyki medycznej
- Technik elektroradiolog
- Technik robotyk
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia
Absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w zakładach radiologii, radioterapii, diagnostyki izotopowej, elektrodiagnostyki w placówkach opieki zdrowotnej lub jednostkach naukowo-badawczych, gdzie mogą:
- kontrolować i obsługiwać aparaturę elektromedyczną w zakresie diagnostyki obrazowej: radiologii (RTG), tomografii komputerowej (TK), rezonansu magnetycznego (MRI) oraz medycyny nuklearnej (PET i SPECT);
- kontrolować i obsługiwać aparaturę elektromedyczną w zakresie diagnostyki elektrofizjologicznej: elektrokardiografii (EKG), elektroencefalografii (EEG), elektromiografii (EMG), spirometrii oraz audiometrii, hemodynamiki oraz ultrasnografii;
- kontrolować i obsługiwać aparaturę do radioterapii;
- samodzielnie lub we współpracy z lekarzem, przygotowywać i wykonywać badania diagnostyczne i zabiegi terapeutyczne, a następnie opracowywać wyniki badań;
- obsługiwać lub nadzorować użytkowanie i konserwacje aparatury radiodiagnostycznej, radioterapeutycznej i elektromedycznej;
- oceniać wartość techniczną i medyczną wykorzystywanego sprzętu.
Ponadto, absolwenci są przygotowani do podjęcia studiów 2 stopnia oraz kształcenia specjalistycznego.
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich