- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Budownictwo w j. angielskim
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Studia magisterskie na kierunku Budownictwo kształcą doskonale wykwalifikowaną, techniczną kadrę inżynierską i zarządczą w szeroko rozumianym obszarze budownictwa. Absolwenci są przygotowani do zajmowania samodzielnych lub kierowniczych stanowisk w przedsiębiorstwach, zajmujących się projektowaniem konstrukcji budowlanych, organizacją, kierowaniem i wykonawstwem wszystkich typów robót i obiektów budowlanych a także utrzymaniem i eksploatacją istniejącej infrastruktury budowlanej. Są przygotowani do podjęcia wyzwań badawczych w budownictwie. Potrafią samodzielnie organizować i kierować pracą zespołów we wszystkich dziedzinach budownictwa. Ukończenie każdej ze specjalności stanowi niezbędną podstawę do uzyskania przez absolwentów uprawnień zawodowych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi.
Civil Engineering
Specjalność Civil Engeenering (CEB) jest prowadzona prowadzona w języku angielskim, pozwala absolwentom zdobyć rozbudowaną wiedzę i kompetencje w zakresie projektowania i wykonywania różnorodnych obiektów budowlanych, takich jak: złożone obiekty o konstrukcji żelbetowej lub metalowej, budynki mieszkalne, obiekty inżynierii miejskiej, drogi i autostrady, mosty, obiekty infrastruktury transportu szynowego. Ponadto absolwenci uzyskują poszerzoną wiedzę w zakresie zagadnień hydraulicznych oraz komputerowego wspomagania projektowania. Każdy z absolwentów ma możliwość indywidualnego poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej wybranych zagadnień specjalistycznych w budownictwie, w ramach szerokiej grupy modułów wybieralnych.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR + OD
- D
ocena na dyplomie
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów
- OD
wynik przypisany kierunkowi odbytych studiów określony na podstawie oceny osiągnięcia efektów kształcenia na studiach I stopnia w odniesieniu do efektów kształcenia określonych na kierunku Budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.
Ukończony kierunek I stopnia: | Liczba punktów OD wynosi: |
dla kierunku budownictwo: | 25 |
dla kierunków dopuszczalnych: architektura, architektura i urbanistyka, budownictwo hydrotechniczne, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środowiska oraz melioracja wartość wskaźnika OD jest określana na podstawie danych z „Karty ewaluacji wiedzy i kompetencji kandydata/kandydatki na studia II stopnia na kierunku budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej”. Kwestionariusz karty zostały przygotowane w 4 wariantach: | Rekrutacja zimowa:
Rekrutacja letnia: |
Na innym kierunku | 0 |
Dodatkowe warunki przyjęć:
wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier, inżynier architekt, magister inżynier architekt
dopuszczalne kierunki ukończonych studiów:
budownictwo, budownictwo hydrotechniczne, architektura, architektura i urbanistyka, inżynieria środowiska, inżynieria i gospodarka wodna, melioracja
dodatkowe informacje
Zapoznaj się z informacjami przygotowanymi przez wydział: zobacz informacje →
Więcej informacji
Perspektywy zatrudnienia
- kierownik budowy, kierownik robót, inżynier budowy w budowlanych przedsiębiorstwach wykonawczych przy kierowaniu wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych (mogą być wymagane właściwe uprawnienia budowlane)
- stanowiska w biurach konstrukcyjno-projektowych w zakresie projektowania obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i infrastruktury transportowej (mogą być wymagane właściwe uprawnienia budowlane)
- stanowiska w jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanych z budownictwem, architekturą i nadzorem budowlanym (mogą być wymagane właściwe uprawnienia budowlane)
- stanowiska w przedsiębiorstwach produkujących materiały i elementy budowlane
- stanowiska w instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu budownictwa.
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich