- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
Studia o charakterze uniwersalnym stanowią poszerzenie kompetencji i uzupełnienie studiów I stopnia ukończonych na różnych kierunkach. Umożliwiają one zdobycie wiedzy z zakresu zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy. Program studiów obejmuje różnorodne zajęcia praktyczne z wykorzystaniem najnowszej aparatury i technologii informatycznych. Absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w zakładowych służbach bhp zgodnie z wymogami aktualnie obowiązujących przepisów prawa, instytucjach i organizacjach publicznych z obszaru BHP, przedsiębiorstwach branży konsultingowej i szkoleniowej z zakresu BHP, laboratoriach badania środowiska pracy. Szczegółowe informacje o kierunku studiów można znaleźć na stronie: https://studiabhp.pwr.edu.pl/
Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
Studenci poznają współczesne koncepcje zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, projektowania, wdrażania i audytowania systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy, a także narzędzia i techniki doskonalenia oraz integracji tych systemów. Studenci zdobędą wiedzę na temat czynników niebezpiecznych, szkodliwych i uciążliwych w środowisku pracy, posiądą umiejętność ich oceny na różnych stanowiskach pracy oraz poznają sposoby ich ograniczania. W szczególności poznają metody badania wypadków przy pracy, sposoby prowadzenia szkoleń w zakresie BHP, a także sposoby zapewnienia bezpieczeństwa maszyn oraz obiektów budowlanych i pomieszczeń.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR + OD
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
- OD
wynik oceny dorobku studiów I stopnia (osiągniętych efektów uczenia się) w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Maksymalna liczba punktów OD wynosi 25.
Dodatkowe warunki przyjęć
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 12.09.2024 r. (piątek) od godz. 11:30 w formie zdalnej (ZOOM). Dokładne godziny połączeń zostaną przekazane kandydatom najpóźniej 12.09.2024 r w godzinach porannych.
Wymagany tytuł zawodowy
(studia 4-semestralne – rekrutacja letnia):
– licencjat
(studia 3-semestralne – rekrutacja zimowa):
– inżynier, magister inżynier
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
brak ograniczeń
Więcej informacji
Absolwent potrafi:
- Posługiwać się wiedzą zaawansowaną z zakresu przedmiotów podstawowych, kierunkowych i specjalistycznych
- Kierować zespołami, podejmować decyzje o dużym stopniu ryzyka, biegle posługiwać się wiedzą prawną, jak i ekonomiczną
- Projektować procesy technologiczne, jak również rozwiązywać problemy naukowo-badawcze i podejmować inicjatywy twórcze
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii uzyskał akredytację IPMA – Student!Szczegółowe informacje o kierunku studiów można znaleźć więcej informacji
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich