• studia II stopnia

• 4 semestry (letnia)

• angielski

• inżynieria materiałowa

MONABIPHOT to studia magisterskie oferujące kształcenie w wysoce innowacyjnej dziedzinie nowoczesnych materiałów, nanomateriałów i fotoniki molekularnej dla inżynierii materiałowej i biologii. Kształcenie odbywa się na wysokim poziomie interdyscyplinarnym, niezbędnym do opanowania pojawiających się technologii oraz opracowania oryginalnych koncepcji i zastosowań, mających na celu nowatorskie przełomy technologiczne w tych dziedzinach. Oferujemy przedmioty dotyczące syntezy i charakteryzacji nowych materiałów w skali molekularnej i nano, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań w biologii i/lub nanotechnologii, zaawansowanej mikroskopii, nowoczesnej spektroskopii, nowoczesnych polimerów i ciekłych kryształów, co pozwoli studentom zdobyć kompetencje przyszłych ekspertów w dziedzinie inżynierii materiałowej, ze szczególnym uwzględnieniem nanomateriałów. Językiem studiów magisterskich Advanced Nano and Biomaterials MONABIPHOT jest angielski. Kandydaci muszą posiadać tytuł licencjata lub inżyniera z chemii, fizyki lub nauk o materiałach lub przedmiotów pokrewnych, a także podstawy wiedzy z matematyki i chemii. Absolwenci mogą kontynuować karierę w badaniach nad nano- i/lub biomateriałami, jako doktoranci, studenci lub pracownicy badawczo-rozwojowi w laboratoriach przemysłowych w szybko rozwijającej się branży nanotechnologii, fotoniki i nowoczesnych materiałów.

Perspektywy zatrudnienia:

Absolwent posiada poszerzoną wiedzę z zakresu chemii, inżynierii materiałowej, nauk przyrodniczych oraz umiejętności techniczne: prowadzi zaawansowane eksperymenty (spektroskopowe, mikroskopowe i inne) badawcze z nanomateriałami ze szczególnym uwzględnieniem biologii, proponuje i optymalizuje nowe rozwiązania oraz samodzielnie analizuje problemy związane z inżynieriż materiałową. Absolwenci są przygotowani do twórczej pracy przy projektowaniu i eksploatacji nowych materiałów. Absolwent jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.