Rekrutacja na studia magisterskie potrwa do 18 lutego. Do tego dnia można zarejestrować swoje zgłoszenie w systemie rekrutacyjnym, a do 19 lutego – złożyć dokumenty.
Na kandydatów czeka 67 kierunków studiów drugiego stopnia, w tym 20 po angielsku. Jest również jedna propozycja dla maturzystów – studia pierwszego stopnia niestacjonarne na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
Przy wyborze kierunku studiów magisterskich warto kierować się nie tylko swoimi zainteresowaniami ale również kryteriami, które należy spełnić przy wyborze kierunku. Kryteria opisane są przy każdym kierunku. Chodzi o tytuł zawodowy oraz kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia. Jeśli przy rejestracji zgłoszenia wskaźnik rekrutacyjny wynosi „0” to prawdopodobnie kandydat nie spełnia kryteriów rekrutacyjnych. Wówczas należy skontaktować się z Działem Rekrutacji.
Wątpliwości kandydatów może niekiedy budzić wysokość wskaźnika rekrutacyjnego wyliczonego w systemie. Jest on zwykle powiększany w systemie po ocenie dorobku przez Wydziałowe Komisje Kwalifikacyjne, czyli 19 lutego.
Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem rekrutacji.
Wybór właściwego kierunku z pewnością ułatwią również spotkania online z przedstawicielami poszczególnych kierunków. Będą one transmitowane na żywo na profilu Politechniki Wrocławskiej na platformie Youtube wg. następującego harmonogramu:
17 stycznia
- Dzień architektury i budownictwa – godz. 11
- Dzień inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki – godz. 13
18 stycznia
- Dzień automatyki, elektroniki i elektrotechniki – godz. 11
- Dzień informatyki i telekomunikacji – godz. 13
19 stycznia
- Dzień chemii i bionauki – godz. 11
- Dzień matematyki i fizyki – godz. 13
20 stycznia
- Dzień mechaniki i robotyki – godz. 11
- Dzień zarządzania – godz. 13
Dział Rekrutacji czynny jest od poniedziałku do piątku. Przyjmowanie dokumentów od 10.00 – 16.00. Wyjątkowo zapraszamy również w sobotę 19 lutego w godzinach 9.00 – 12.00. Jest to ostatni dzień przyjmowania dokumentów rekrutacyjnych. 21 lutego ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych.
Drogi Kandydacie pamiętaj! Na studia II stopnia najpierw zakładasz zgłoszenie rekrutacyjne i składasz komplet dokumentów papierowych, a następnie otrzymujesz komunikat o przyjęciu lub nieprzyjęciu. Na studia II stopnia nie ma wstępnej kwalifikacji! Podobnie na studia niestacjonarne I stopnia.