Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
Wrocławscy studenci mają niewątpliwy komfort wybierania spośród bardzo dużej ilości knajp, knajpek, budek z fast-foodami czy barów mlecznych. Te ostatnie ze względu na niską cenę i smaczne jedzenie cieszą się dużą popularnością. Polecamy Wam najpopularniejsze cztery, zlokalizowane w samym centrum miasta.
BAR MLECZNY MIŚ
ul. Kuźnicza 48
Hitem są pierogi. Niestety wielu smakoszy się na nie czai, więc znikają w niecałą godzinę.
BAR MLECZNY MEWA
ul. Drobnera 4
Inspiracją dla nazwy były chyba kręcące nad pobliską Odrą mewy. Duży wybór surówek i pyszny kompot owocowy.
BAR MLECZNY JACEK I AGATKA
pl. Nowy Targ 27
Latem stoliczki na zewnątrz, miła obsługa i prawdziwe, domowe gołąbki
BAR MLECZNY SŁONECZNY
ul. Komandorska 147
Trochę dalej od ścisłego centrum, jednak nadal tani i smaczny. Szczególnie popularny wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.
KAMPUS
Na terenie kampusu również możesz się tanio i smacznie posilić.
Polecamy stołówkę w Strefie Kultury Studenckiej, Bazylię w C-13 i stołówkę w H-4. Oprócz tego inne bistra i kafeterie:
STREFA KULTURY STUDENCKIEJ
ul. Hoene – Wrońskiego 10
BUD. A-1: KAFETERIA
Wybrzeże Wyspiańskiego 2
BUD. A-4: BUFET
ul. M. Smoluchowskiego 21 (wejście przez bramę od ul. C.K. Norwida)
piwnica w budynku
BUD. B-4: BAR BIFOR
ul. I. Łukasiewicza 3/5
piwnica w budynku
BUD. B-5: BUFET
ul. Łukasiewicza 7/9
BUD. C-11: SKLEPIK
ul. Z. Janiszewskiego 14a
piwnica w budynku
BUD. C-13: BAZYLIA BAR
Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25
BUD. D-20: BAZYLIA BISTRO
ul. Janiszewskiego 8
BUD. E-1: KLUB ARCHITEKTA
ul. B. Prusa 53/5
Okolice Kampusu
W niedalekiej odległości od kampusu studenci mogą przebierać w mnogości ofert . W największym punkcie handlowym – Pasażu Grunwaldzkim, znajduje się mnóstwo knajp i fast-foodów, a większość z nich ma zniżki dla studentów. Dodatkowo uwagę możesz zwrócić na dwie pizzerie.
PIZZERIA BRAVO
pl. Grunwaldzki 18
W pasażu tzw. bloków – sedesowców znajduje się typowy studencki lokal z pizzą na szybko. Plusem są przede wszystkim ceny idealne na studencką kieszeń.
PIZZERIA FARINA
ul. Wróblewskiego róg Kopernika
(okolice Zoo)
Mała budka w pięknej okolicy, 10 minut spacerkiem od kampusu. Miejsce do siedzenia tylko w sezonie letnim, gdy zimno polecamy bezpłatny dowóz w rejonie Wielkiej Wyspy. Tanio a pizza tak dobra, że nawet Włosi sobie chwalą.
Centrum na studencką kieszeń
Gdybyście chcieli wybrać się do miasta to na studencką kieszeń możemy polecić Wam:
ZŁE MIĘSO
ul. Ofiar Oświęcimskich 19
Klubojadalnia wegetariańska. Najlepsza i najtańsza w mieście. Pizza, zupa, wege –fast– food. Wystrój w klimacie eko-designu.
NAJADACZE
ul. Nożownicza 40
Roślinożercy znajdą tu najlepiej doprawiane dania w całym mieście. Serwuje się tu vege kuchnię wschodu, a więc takie dania jak: Falafel, Hummus, Thali, Masala Dosa, Kofta, Vege Burgery. Za sycące Vege Burgery i Torille Falafel zapłacicie około 12 złotych.
NALEŚNIKARNIA FRENCH CONNECTIONS
ul. Świdnicka 40
Porcje naleśników są duże, wybór ogromny. Najtańsze naleśniki kosztują 5 zł.
CHOPPER BAR & GRILL
ul. Kotlarska 42
Posiadacze legitymacji studenckiej powinni zaglądać tu zwłaszcza w poniedziałki między godziną 12:00 a 14:00. O tej porze można załapać się na promocję – nawet do 50% za tradycyjny domowy obiad (kotlet, surówka, ziemniaki). Taki zestaw po obniżce kosztować będzie około 12 złotych.
KOCIOŁEK, CZYLI WSZYSTKO Z PIECA
skrzyżowanie ulic Więziennej i Nożowniczej
Zgodnie z nazwą zjecie tu makarony zapiekane z mięsem lub pieczone ziemniaki z dodatkami. Wszystko w całkiem przystępnych cenach i do syta.
„Wrocław miasto spotkań”, tak brzmi hasło promocyjne. I rzeczywiście – spotkań, imprez, festiwali, wydarzeń i kulturalnych eventów pełno tu jak nigdzie indziej w Polsce. My możemy polecić Wam kilka miejsc gdzie bawią się nasi studenci, resztę śledźcie sami na:
www.wroclaw.dlastudenta.pl
www.pik.wroclaw.pl
www.wroclaw.pl/go/wydarzenia
KONQRENCJA
ul. Św. Antoniego 15
Najpopularniejszy klub w sezonie lato 2018. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku studenci również będą wybierać Konqurencję. Ponoć mają tam najlepszą muzykę i parkiet.
CHERRY CLUB
ul. Kuźnicza 10
Znany również jako Cherry Students. To tu odbywa się większosć imprez integracyjnych, zapoznawczych i półmetków. To dobre miejsce na „większe wyjścia”. Duże grupy spragnione tańca mile widziane.
DOMÓWKA
Rynek 39/40
Domówka to klub do złudzenia przypominający wielkie mieszkanie. Poczujecie się tu jak w domu. Każde miejsce w klubie przypomina inny pokój. Jest Kuchnia, łazienka, sypialnia, a nawet pomieszczenie udające podwórze z drzewem i huśtawką. Niech Was nie zmyli ten opis – jest też duży parkiet, który od momentu powstania klubu zapełnia się co tydzień.
SALVADOR – LA HACIENDA DE UCIECHA
Plac Solny 16
Stół i krzesła na suficie oraz malowidła na ścianach wprawią was w iście surrealistyczny nastrój prosto z obrazów mistrza Dali. Szereg ciekawych imprez i wydarzeń, instrumenty na żywo mieszane z elektroniką, to jest właśnie hacienda de uciecha.
PRZEKRĘT
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
To dobre miejsce, by spotkać się ze znajomymi i poplotkować o życiu uczelni na wygodnych kanapach. Przekręt znajduje się blisko kampusu PWr. Jego dodatkowym plusem jest to, że jeśli zgłodniejecie wystarczy zejść po schodach, by znaleźć się w pizzerii.
CYNAMON BAR
pl. Grunwaldzki 23-27
Prawdziwie włoski bar z temperamentem. Oprócz smacznego jedzenia, wieczorami muzyka i kolorowe drinki. A poza tym blisko do kampusu 😉
Politechnika Wrocławska jest położona w bardzo pięknej części miasta, między mostami, nad Odrą i w pobliżu terenów zielonych. Cała infrastruktura tego wyspiarskiego miasta (303 mosty i kładki) sprzyja rowerzystom i rowerowym wycieczkom, co jest idealnym rozwiązaniem dla studentów i dobrą alternatywą dla korków i zatłoczonych tramwajów.
A zatem polecamy rowerowe przejażdżki w okolice:
Hala Stulecia i Zoo
Jedno z największych dzieł architektury XX w. autorstwa Maksa Berga jest miejscem wielu wystaw, festiwali, konferencji i koncertów. Multimedialna fontanna, pergola, Ogród Japoński i piękny przestronny Park Szczytnicki sprawiają, ze w sezonie letnim Hala Stulecia jest miejscem spotkań wielu wrocławian, przyjezdnych i studentów.
Po drugiej stronie ulicy znajduje się ZOO. Od kilku lat systematyczne remontowane i unowocześniane zapewnia swoim podopiecznym komfortowe warunki. W zachwyt na pewno wprawi Was wizyta w motylarnii, a także licznych akwariach, które odzwierciedlają ekosystemy poszczególnych kontynentów.
Ostrów Tumski
To tutaj zaczęła się cała wrocławska historia. W tym miejscu niektórzy odczuwają wręcz działanie ziemskich czakramów. Wiadomo na pewno, że Ostrów Tumski jest magiczną wyspą, pełną gotyku i zapachu kadzidła, a powiew historii sięgającej prawie 2 tysięcy lat czuć na każdym kroku. Na wyspie znajduje się także piękny Ogród Botaniczny, który jest idealną oazą odpoczynku.
Rynek
Wrocławski rynek tętni życiem 24 godziny na dobę. Ratusz, gotyckie kościoły, malownicze kamienice i ogromna ilość knajp i knajpeczek sprawiają, że właśnie tu jest serce miasta. Warto odwiedzić Galerię BWA Awangarda i wejść na mostek czarownic, na wieżach kościoła św. Marii Magdaleny.
Wyspa Słodowa
To prawdziwa mekka studentów. Wyspa w środku miasta, na której studenci stworzyli swoją małą autonomię. Koncerty, pokazy bębniarzy, fireshow, grillowanie, żonglerka i zabawa do rana gwarantowana.
Dzielnica Czterech Świątyń
To kolejna część miasta warta zobaczenia. Obecność świątyń czterech największych religii i fakt, iż jej wyznawcy mieszkali obok siebie przez wieki, sprawia, że dzielnica ta może poszczycić się ciekawą architekturą i niespotykanym klimatem. Dzisiaj jest to imprezowe zagłębie klubów, barów i pubów.
Rozkłady jazdy, informacje o biletach, ważniejszych węzłach komunikacyjnych oraz liniach nocnych znajdziesz na stronie: www.wroclaw.pl/rozklady_jazdy
Wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej kodowane są na URBANCARD, czyli Wrocławskiej Karcie Miejskiej. W systemie URBANCARD można również aktywować Elektroniczną Legitymację Studencką. Posiadacze spersonalizowanej karty mogą także korzystać z możliwości wypożyczenia roweru miejskiego.
Polecamy również zapoznanie się z przewodnikiem „Informator studencki. Czyli jak działa komunikacja miejska we Wrocławiu”. Znajdziesz w nim wszystkie informacje na temat biletów, zniżek, biletomatów, kasowników i ich awarii, przewozu bagażu, rowerów i zwierząt.
Informator studencki od MPK >>
Lista punktów sprzedaży biletów i doładowań karty URBANCARD w okolicach kampusu Politechniki Wrocławskiej:
pl. Grunwaldzki (rejon ul. B. Polaka, przystanek tramwajowy) – automat biletowy
pl. Grunwaldzki 12/14 – w budynku szkoły nauki jazdy ROLKO
pl. Grunwaldzki 12/14 – 33. Oddział Banku Zachodniego WBK
rondo Reagana – automaty biletowe na peronach 1, 2 i 3
Wyb. Wyspiańskiego 27 – Urząd Pocztowy Wrocław 51
ul. M. Curie-Skłodowskiej (rejon ul. Łukasiewicza) – automat biletowy
ul. M. Curie-Skłodowskiej (rejon ul. Chałubińskiego) – automat biletowy
pl. Grunwaldzki 22 – kiosk Kolporter
pl. Grunwaldzki 4A – kiosk
ul. Ładna 25 – kiosk
ul. Ładna 4/6-6a – Punkt Lotto (wspólne wejście ze sklepem Skalnik)
ul. M. Curie-Skłodowskiej/R. Chałubińskiego – kiosk RUCH
ul. Szczytnicka /ul. Kard. S. Wyszyńskiego – automat biletowy
Pełna lista punktów na terenie Wrocławia dostępna jest na stronie: www.urbancard.pl.