Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatek i kandydatów na jedno miejsce w rekrutacji na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie w 2023 roku był  kierunek lekarski na Wydziale Medycznym, o jedno miejsce starało się tam ponad dwudziestu sześciu chętnych. Rozkład liczby kandydatek/ów i przyjętych  na kierunek lekarski ze względu na wartość wskaźnika rekrutacyjnego przedstawiono na poniższym wykresie:

 

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także matematyka i analiza danych na Wydziale Matematyki (9,5 osoby na jedno miejsce), informatyka stosowana na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji (8,7 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka stosowana w j. angielskim na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji (8,4 osoby na jedno miejsce).

Bardzo popularne były także kierunki takie, jak automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów (7,4 osoby na jedno miejsce) oraz matematyka na Wydziale Matematyki (6,6 osoby na jedno miejsce).

Wskaźniki rekrutacyjne kandydatek/ów i przyjętych na kierunek architektura kształtowały się w 2023 roku w następujący sposób:

 

Na pozostałych kierunkach (z wyłączeniem architektury i kierunku lekarskiego) łączny rozkład wartości wskaźnika rekrutacyjnego prezentuje się następująco:

 

Największa liczba kandydatek/ów aplikujących na Politechnikę Wrocławską pochodziła z województwa dolnośląskiego. Ponad 42% osób rejestrujących zgłoszenie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów to Dolnoślązacy. Poniższa mapa pokazuje skąd pochodziły osoby biorące udział w rekrutacji.