TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Wydział Inżynierii Środowiska

Wydział Inżynierii Środowiska

 

Data Godzina
spotkania
Miejsce
16.03.2018
piątek
10:00 i 11:00 Budynek D-1 sala 14.1
(wysoki parter budynku D-1)

W ramach spotkania odbędą się mikropokazy nowoczesnych technologii inżynierskich::

 • Smog i jego pogromcy

  Wszyscy dziś mówią o smogu. Ale jakie szkody wyrządza smog? Skąd pochodzi lub kto go produkuje? Jak z nim walczyć? Pokażemy poważne inżynierskie sposoby wykrywania, badania i zwalczania miejskiego smogu. Zadanie jest trudne i wciąż dużo jest do zrobienia.
 • Czysta woda. Po co, dlaczego i jak?

  Woda to skarb naszej planety, dzięki niej żyją rośliny, zwierzęta i ludzie. Woda jest narażona na zanieczyszczenia cywilizacyjne. Litr zużytego oleju silnikowego zanieczyszcza milion litrów wody. Pokażemy nowoczesne technologie usuwania zanieczyszczeń z wody, tak aby nadawała się do zastosowania w przemyśle, basenach i w naszych domach.
 • Bogactwo odzyskane ze zużytych baterii

  Baterii używamy wszędzie, w telefonach komórkowych, aparatach fotograficznych czy zegarkach. Po zużyciu stają się odpadami niebezpiecznymi dla środowiska i zdrowia ludzi. Pokażemy jak w procesie recyklingu odzyskać cenne materiały ze zużytych baterii, gotowe do ponownego użycia.
 • Jak szczelny jest energooszczędny budynek?

  Energooszczędny budynek nie wypuszcza ciepła i nie wpuszcza zimna. Jak to jest możliwe i dlaczego nie każdy budynek to potrafi? Pokażemy szczelność energooszczędnych budynków. Wspólnie znajdziemy drogi którymi wchodzi zimo i określimy jak nieszczelny jest budynek. Każdy nowy budynek przechodzi taki test.
 • Zobacz ciepło

  W jaki sposób inżynierowie mogą widzieć ciepło? Po co to robią? Termowizja to nowoczesna technika pozwalająca „widzieć” temperaturę fotografowanych obiektów. Pokażemy niewidoczne ciepło, dowiesz się jak rozchodzi się ciepło w budynku i instalacji ogrzewania. Zrobisz sobie termowizyjne selfie.
 • Zbudujemy instalację grzewczą

  Każdy chce mieć ogrzewanie w domu i ciepłą wodę w kranie. Nowoczesne instalacje sanitarne ogrzewają budynki, doprowadzają ciepłą i zimną wodę oraz dbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. Wykorzystując nowoczesne materiały i innowacyjne połączenia z instalacyjnych klocków lego sami zbudujecie taką instalację i sprawdzicie jej działanie w praktyce. Jej kawałek zabierzecie do domu.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.