• studia I stopnia
  • Tytuł zawodowy: licencjat
Wydział Zarządzania

Zarządzanie w j. angielskim

• absolwenci tego kierunku najczęściej uzupełniają swoją edukację szkoleniami lub studiami podyplomowymi w zakresie metodologii zarządzania, informatyki w biznesie czy zarządzania zasobami ludzkimi
  • absolwenci po studiach najczęściej kontynuują pracę, którą zaczęli jako studenci
  • znalezienie pierwszej pracy zajmuje im około 3 miesięcy

• 6 semestrów

• angielski

• nauki o zarządzaniu i jakości

Współczesny rynek pracy, oprócz kompetencji zarządczych, poszukuje umiejętności miękkich, dlatego kończąc kierunek Zarządzanie będziesz doskonale przygotowany do podjęcia pracy w roli samodzielnego przedsiębiorcy, menedżera, specjalisty i konsultanta praktycznie na każdym szczeblu zarządzania . Bardzo dobrze poradzisz sobie na stanowisku związanym z podejmowaniem decyzji z zakresu zarządzania, marketingu, organizacji oraz planowania produkcji, logistyki, kadr, rachunkowości czy finansów.

Kształtowanie kompetencji biznesowych

Nasz absolwent przygotowany jest do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej i realizowania działań w podmiotach gospodarczych, zwłaszcza w oparciu innowacyjne modele biznesu. Nabywa podstawowe kompetencje w obszarze organizacji zarządzania, finansów, rachunkowości, logistyki i produkcji, marketingu i sprzedaży, personelu. W trakcie studiów kształtuje umiejętności i postawę przedsiębiorczą, która przejawia się inicjatywą w podejmowaniu działań i twórczym podejściu do rozwiązywania złożonych problemów. Nasz absolwent ukierunkowany jest na zespołowe rozwiązywanie realnych problemów zarządzania, przy wykorzystaniu kompetencji z zakresu zarządzania procesami i projektami.

Kształtowanie kompetencji analitycznych

Nasz absolwent rozumie procesy i zjawiska materialne, finansowe i społeczne zachodzące w organizacjach i ich otoczeniu. Potrafi myśleć analitycznie i wykorzystuje w tym celu podstawowy aparat matematyczny i statystyczny oraz umiejętności logicznego myślenia i wnioskowania.

Kształtowanie kompetencji społecznych

Nasz absolwent jest przygotowany do pełnienia roli lidera. Cechuje go umiejętność przewodzenia, skutecznego komunikowania się, negocjowania, autoprezentacji, pracy w zespole, zarządzania pracą zespołów ludzkich. Jest przygotowany do efektywnego planowania i kontynuowania własnej edukacji i rozwoju zawodowego.

Kształtowanie kompetencji informatyczno-technologicznych

Nasz absolwent potrafi dobierać i wykorzystywać nowoczesne narzędzia informatyczne, w tym aplikacje użytkowe, do wspomagania procesów w różnych obszarach organizacji. Rozumie potrzebę i potrafi wykorzystać technologie mobilne w zarządzaniu i rozwoju organizacji.

Perspektywy zatrudnienia

• analityk, konsultant
  • menedżer niższego i wyższego szczebla, menedżer projektu
  • specjalista HR, marketingu, bankowości