• studia I stopnia

Matematyka stosowana

• 7 semestrów

• matematyka

Matematyka Stosowana to trwające siedem semestrów studia inżynierskie. Mają one charakter aplikacyjny i uczą praktycznego zastosowania metod matematycznych w technice, przemyśle i biznesie. Gwarantują też silne powiązanie kształcenia z aktualnymi potrzebami rynku pracy.

Program kierunku został przygotowany przez zespół badawczy Centrum Hugona Steinhausa, specjalizujący się od lat w zastosowaniach matematyki, zgodnie z najnowszymi wytycznymi „Mathematics and Industry” Europejskiej Fundacji Nauki.

Absolwenci matematyki stosowanej znakomicie sprawdzają się na rynku pracy w kraju i zagranicą. Znaleźć ich możemy w takich firmach jak: KGHM S.A., General Electric, Hewlett Packard, IBM, Credit Suisse, Santander Bank Polska, GK Europa, AXA XL czy Nokia.

Kierunek adresowany jest do studentów, którzy oprócz wiedzy matematycznej pragną poznać jej zastosowania w wielu obszarach. Kursy w ramach studiów prowadzone są przez specjalistów w zakresie zastosowań matematyki, w tym przez przedstawicieli przemysłu i biznesu. Studenci będą mieli możliwość wyboru kursów praktycznych ukierunkowujących ich na przyszłą pracę zawodową. Dodatkowo, mogą oni uczestniczyć w praktykach prowadzonych w firmach przemysłowych lub finansowych.

Perspektywy zatrudnienia

• analityk
  • stanowiska inżynieryjno-techniczne w sektorze zaawansowanych technologii
  • technik w laboratoriach akademickich i przemysłowych