• studia I stopnia

Inżynieria biomedyczna

• 7 semestrów

• inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to kierunek, który łączy nauki podstawowe, przyrodnicze, techniczne i medyczne. Interdyscyplinarne wykształcenie zapewnia solidne podstawy z chemii, biologii, matematyki, fizyki, elektroniki, optyki i informatyki oraz pogłębioną wiedzę i zaawansowane kompetencje w wybranej specjalności. Studenci poznają nowoczesne metody badawcze, a także nabywają kwalifikacji inżynierskich w zakresie projektowania i obsługi aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych. Umiejętności te są poszukiwane w intensywnie rozwijającym się sektorze biomedycznym.

Perspektywy zatrudnienia

• inżynier aparatury medycznej w jednostkach ochrony zdrowotnej (szpitale, poradnie),
  • projektant lub konstruktor w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i wytwórczych sensorów, aparatury i urządzeń medycznych,
  • kontroler w jednostkach akredytacyjnych, atestacyjnych oraz odbioru technicznego aparatury i urządzeń medycznych,
  • specjalista w jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych, a także jednostkach administracji medycznej.