- studia II stopnia
- Tytuł zawodowy: magister inżynier
Elektronika
Naciśnij Enter aby wybrać kartę, Tab, aby odczytać treść karty.
OPIS KIERUNKU
Studia na kierunku elektronika umożliwiają zdobycie pogłębionej wiedzy i kompetencji z zakresu nowoczesnych systemów elektronicznych i programistycznych. Studenci mają możliwość rozwoju kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów i efektywnego zdobywania umiejętności z zakresu: projektowania i praktycznej realizacji układów elektronicznych, systemów sztucznej inteligencji, aplikacji mobilnych i sieciowych, programowania systemów rozproszonych i pojazdów autonomicznych, układów FPGA i systemów czasu rzeczywistego programistycznych. Dodatkowo w zależności od wybranej specjalności zdobywają wiedzy z zakresu akustyki fizycznej, dźwięku cyfrowego, urządzeń głośnikowych jak również technologii laserowych i światłowodowych. Ambitni studenci mają szansę bycia częścią zespołów realizujących projekty badawcze i rozwojowe prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę badawczo-dydaktyczną. Oprócz kompetencji istotnych na rynku pracy studia te z powodzeniem wprowadzają pasjonatów w świat nauki i stanowią solidną bazę pod realizację pracy doktorskiej.
Uruchomienie specjalności zależeć będzie od liczby chętnych.
W przypadku zbyt małej liczby zainteresowanych specjalność może nie zostać uruchomiona.
Akustyka
Oferuje kształcenie z zakresu akustyki fizycznej, dźwięku cyfrowego, urządzeń głośnikowych oraz hałasów i wibracji. Podejmuje problematykę prognozowania w akustyce środowiska i tworzenia map akustycznych. Oferuje również wiedzę na temat metod analizy i przetwarzania sygnałów akustycznych, komputerowego modelowania w akustyce, zastosowań techniki ultradźwiękowej w przemyśle i medycynie, w tym zagadnień bio- i hydroakustyki, diagnostyki akustycznej oraz reżyserii dźwięku.
Aparatura elektroniczna
Specjalność oferuje kompleksowe kształcenie w zakresie wykorzystania najnowszych osiągnięć i technologii elektronicznych, optoelektronicznych i programistycznych w zastosowaniach badawczo-naukowych i przemysłowych. Kształcimy kreatywnych specjalistów w zakresie: planowania, realizacji i analizy wyników zaawansowanych eksperymentów badawczych i naukowych, analizy i modelowania układów złożonych, technik numerycznych niezbędnych do rozwiązywania problemów z zakresu elektroniki i sensoryki, obejmujących zagadnienia: elektroniki medycznej, optoelektroniki, telemetrii przemysłowej i medycznej oraz technik przetwarzania sygnałów i danych z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji.
Systemy przetwarzania sygnałów
Oferuje możliwość zdobycia wiedzy w zakresie projektowania i realizacji cyfrowych systemów przetwarzania sygnałów i danych. Studenci zdobywają kompetencje w zakresie: systemów sztucznej inteligencji, aplikacji mobilnych i sieciowych, programowania systemów rozproszonych i pojazdów autonomicznych oraz specjalizowanych procesorów sygnałowych, układów FPGA i systemów czasu rzeczywistego.
Kryteria
Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:
D × 10 + ŚR
- D
ocena na dyplomie,
- ŚR
średnia ważona z przebiegu studiów,
Dodatkowe warunki przyjęć
Wymagany tytuł zawodowy
inżynier, magister inżynier
Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów
kierunki studiów przyporządkowane do dyscyplin naukowych automatyka, elektronika i elektrotechnika; informatyka techniczna i telekomunikacja; informatyka oraz dopuszczalnych kierunków ukończonych studiów: fizyka techniczna, inżynieria biomedyczna, inżynieria akustyczna, mechatronika, inżynieria kwantowa, akustyka, wibroakustyka.
Więcej informacji
Absolwent potrafi:
- Analizować, projektować i przeprowadzać złożone eksperymenty w dziedzinie elektroniki analogowej i cyfrowej, a także elektroniki światłowodowej
i laserowej,
- Analizować oraz przeprowadzać eksperymenty w zakresie czynnych i biernych zastosowań ultradźwięków w nauce, technice i medycynie,
- Posługiwać się metodami programowania liniowego, całkowitoliczbowego
i dynamicznego oraz metodą podziału i ograniczeń w zagadnieniach optymalizacyjnych z zakresu elektroniki.
Koła naukowe
Na PWr działa 160 kół naukowych,
sprawdź czym możesz zająć się „po godzinach”
wszystkich organizacji
studenckich