Magister
II stopień
Wydział Informatyki i Zarządzania

Zarządzanie

Studia II stopnia poszerzają wiedzę z makroekonomii, problemów społeczno-gospodarczych samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Uczą zarządzania strategicznego, kontrolingu czy prognozowania ekonometrycznego. Studenci poznają zintegrowane analizy marketingowe i zasady projektowania przedsięwzięć z tym związanych, uczą się kierować pracą zespołu, dobierać i motywować jego członków. Doskonalą też umiejętność korzystania z możliwości dawanych przez informatykę, choćby w zintegrowanych systemach zarządzania. By umożliwić poszerzenie wiedzy z najbardziej interesujących dla studenta tematów, Instytut Organizacji i Zarządzania przygotował kilka propozycji profili kształcenia.

SPECJALNOŚCI

• Przedsiębiorczość, innowacje i projekty
  • Technologie informacyjne w zarządzaniu
  • Zarządzanie finansami
  • Zarządzanie procesami przedsiębiorstwa

• Projektować organizację przedsiębiorstwa w ujęciu procesowym
  • Rozwiązywać problemy zarządcze i merytoryczne
  • Definiować i opisywać problemy zarządzania w języku finansowym, modelować je i rozwiązywać stosując odpowiednie narzędzia i techniki
  • Identyfikować i prowadzić procesy wdrożenia i eksploatacji systemów informatycznych na poziomie operacyjnym.

Kryteria rekrutacji:

Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:

WII = D × 10 + OD,

• D - ocena na dyplomie,
  • OD - wynik przypisany kierunkowi odbytych studiów zgodnie z tabelą.
Kandydat ukończył studia I stopnia w roku akademickim 2014/2015 lub później Punkty OD
Na kierunku Zarządzanie 20
na kierunkach: Ekonomia, Finanse i bankowość, Finanse i rachunkowość, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Informatyka i ekonometria  10
Kandydat ukończył studia I stopnia przed rokiem akademickim 2014/2015 Punkty OD