Licencjat
angielski
Wydział Informatyki i Zarządzania

Zarządzanie w języku angielskim

Studia I stopnia pozwalają na zdobycie wiedzy, umożliwiającej: diagnozowanie oraz projektowanie procesów i systemów zarządzania, zgłębienie tajników mikroekonomii, finansów, rachunkowości, zarządzania systemami finansowymi, w tym systemem Unii. Absolwenci zyskują menedżerskie umiejętności od podstaw zarządzania, organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw, po techniki i metody podejmowania decyzji, ich uwarunkowania psychologiczne czy zarządzanie jakością i wiedzą. Program obejmuje założenia marketingowe, ale też systemy i procesy produkcyjne czy logistyczne, pozwala na poznanie zastosowań informatyki w zarządzaniu, uczy, jak przygotować środowisko pracy, by zapewnić sobie właściwe zarządzanie zespołem ludzi, a ludziom stworzyć korzystne i bezpieczne warunki pracy. Studenci poznają podstawy komunikacji i umiejętności pracy w zespole, podstawy prawne konieczne przy prowadzeniu działalności gospodarczej i ochronie własności intelektualnej. Prócz standardowychdla tego kierunku umiejętności, jak prowadzenie badań opinii, formułowanie propozycji usprawnień w przedsiębiorstwie, absolwenci Wydziału Informatyki i Zarządzania zyskują wyróżniającą na rynku pracy umiejętność formułowania wymagań do systemów informatycznych zarządzania czy oceny jakości pakietów informatycznych w zintegrowanych systemach zarządzania.

Specjalności:

• Organizational management (OM)
  • Zarządzanie informacją i komunikacją (ZIK)

• Inicjować i organizować działalność gospodarczą
  • Formułować alternatywne rozwiązania typowych problemów zarządczych i merytorycznych w organizacji i w jej poszczególnych obszarach funkcjonalnych
  • Identyfikować, interpretować i oceniać zachowania członków organizacji oraz stosować techniki wpływania na te zachowania
  • Dobierać i tworzyć proste instrumenty informatyczne wspierające rozwiązanie typowych problemów zarządczych.

Kryteria rekrutacji:

W= M + F* + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F* = 0,  to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M - jest równa większej z  liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z matematyki,
    • R - poziom rozszerzony z matematyki,
  • F* - jest równa większej z  liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki lub informatyki,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki lub informatyki,
  • JO - jest równa większej z  liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z języka obcego,
    • R - poziom rozszerzony z języka obcego,
  • JP - jest równa większej z  liczb: P albo R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z języka polskiego,
    • R - poziom rozszerzony z języka polskiego.