Magister inżynier
Koszt studiów
Wydział Mechaniczny

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Przeznaczony dla osób potrafiących łączyć nowoczesną wiedzę inżynierską z umiejętnościami menedżerskimi. Kierunek ten powstał w 1998 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na fachowców, którzy równolegle z wiedzą inżynierską posiadaliby umiejętności z zakresu: zarządzania, rachunkowości, finansów, prawa, ekologii, logistyki itp. Z profilu kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji wynika sposób kształcenia, który obok przedmiotów podstawowych – ogólnych, jak: matematyka, informatyka, fizyka itp., przewiduje kształcenie kierunkowe i specjalistyczne, uwzględniające: podstawy zarządzania, mikro- i makroekonomię, statystykę inżynierską, podstawy logistyki, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie strategiczne, badania operacyjne, zarządzanie przedsięwzięciem itp. Kwalifikacje absolwenta studiów tego kierunku obejmują wiedzę merytoryczną z zakresu odpowiedniej dziedziny inżynierskiej oraz podstawy wiedzy ekonomicznej i menedżerskiej, a także umiejętności na poziomie studiów inżynierskich (np. projektowanie nowych systemów produkcyjnych, eksploatacyjnych i obiektów) oraz z obszaru zarządzania (np. projektowanie systemów zarządzania, zarządzanie personelem, ocena osiąganych wyników wraz z kontrolą stanu technicznego i zarządzaniem kosztami, projektami, marketing, logistyka, zarządzanie kapitałem i inwestycjami rzeczowymi, organizacja i prowadzenie prac badawczych i rozwojowych, w szczególności projektowania i wdrażania innowacji technologicznych i organizacyjnych). Wymienione wyżej umiejętności i wiedza merytoryczna absolwenta kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji wskazują potencjalne miejsca zatrudnienia, tj.: małe, średnie i duże przedsiębiorstwa produkcyjne lub usługowe, banki, instytucje leasingowe i ubezpieczeniowe, działy techniczno-marketingowe w urzędach państwowych itp.

SPECJALNOŚCI

• Logistyka stosowana
  • Organizacja produkcji
  • Zarządzanie jakością

• Wykorzystywać wiedzę na temat budowy, struktury, typów i metod zarządzania systemami produkcyjnymi; potrafi wykorzystywać metody, narzędzia i techniki zarządzania produkcją do projektowania, organizacji i optymalizacji systemów produkcyjnych
  • Interpretować, prezentować i dokumentować wyniki eksperymentów, analiz i obserwacji procesów produkcyjnych oraz prezentować i dokumentować wyniki zadania o charakterze projektowym
  • Opracować koncepcję systemu informacyjnego dostosowanego do specyfiki i celów wybranego przedsiębiorstwa produkcyjnego z wykorzystaniem wybranej metodyki projektowania systemów
  • Posłużyć się właściwie dobranymi technikami informacyjno-komunikacyjnymi do analizy i oceny funkcjonowania łańcuchów dostaw

Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:

WII = D × 10 + OD,

• D - ocena na dyplomie,
  • OD - 5 x WG + RK*.

WG – współczynnik wagi przypisany kandydatowi, zależny od stopnia zgodności standardu kształcenia ukończonego kierunku studiów I stopnia ze standardem kształcenia kierunku, na który następuje rekrutacja. Ocena dokonywana jest przez Wydziałową Komisję Kwalifikacyjną na podstawie dokumentów złożonych przez kandydata (dyplom i suplement). Sposób wyznaczania WG odbywa się na podstawie Tabela 1. Maksymalna liczba punktów WG wynosi 1.

RK* - wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Maksymalna liczba punktów RK wynosi 20.

Maksymalna liczba punktów OD wynosi 25.

Wydział nie przyjmuje kandydatów z zerowym wskaźnikiem oceny dorobku OD.

Rozmowy kwalifikacyjne:

Szczegóły wkrótce!

Dodatkowe warunki przyjęć:

• wymagany tytuł zawodowy: inżynier, magister inżynier
  • dopuszczalne kierunki ukończonych studiów: Automatyka i Robotyka, Energetyka, Inżynieria Biomedyczna, Inżynieria Systemów, Logistyka, Lotnictwo i Kosmonautyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Mechatronika, Towaroznawstwo, Transport, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.