Magister
II stopień
Wydział Matematyki

Program nauczania na kierunku Matematyka, oprócz podstawowych przedmiotów matematycznych i informatycznych, proponuje dużą liczbę przedmiotów specjalistycznych z szerokim wykorzystaniem pracowni komputerowych. Studenci mają swobodę wyboru tych przedmiotów, co pozwala na realizację celów, również bezpośrednio związanych z przyszłą pracą zawodową. Proponujemy szeroką gamę przedmiotów humanistycznych i menedżerskich (m.in. ekonomia, rynek kapitałowo-pieniężny, finanse, bankowość, ubezpieczenia, biznes i zarządzanie). Studia indywidualne w pracowniach komputerowych oraz nauka języków obcych, jak również możliwość uczęszczania na wykłady w języku angielskim sprawiają, że absolwenci kierunku Matematyka znajdują pracę nie tylko w placówkach naukowych i na wyższych uczelniach, ale przede wszystkim w firmach informatycznych, ubezpieczeniowych i finansowych. Studentów i absolwentów tego kierunku wyróżnia gruntowne przygotowanie informatyczne na bazie głębokiej podbudowy matematycznej.

SPECJALNOŚCI

• Matematyka Finansowa i Ubezpieczeniowa
  • Matematyka Teoretyczna
  • Statystyka Matematyczna

• Konstruować rozumowania matematyczne, testować prawdziwość hipotez matematycznych; budować modele matematyczne niezbędne w zastosowaniach matematyki
  • Sprowadzać praktyczne problemy do postaci modeli matematycznych wykorzystujących metody analityczne, numeryczne i stochastyczne
  • Posługiwać się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych problemów matematycznych
  • Posiadać będzie zaawansowaną wiedzę w jednym z trzech wybranych obszarów nauk matematycznych: matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, matematyka teoretyczna lub statystyka matematyczna

Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:

WII = D × 10,

• D - ocena na dyplomie

Dodatkowe warunki przyjęć:

• wymagany tytuł zawodowy: inżynier, licencjat, magister, magister inżynier
  • dopuszczalne kierunki ukończonych studiów: Automatyka i Robotyka, Elektronika, Telekomunikacja, Elektronika i Telekomunikacja, Elektrotechnika, Fizyka, Informatyka, Informatyka i Ekonometria, Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa, Inżynieria Kwantowa, Inżynieria Systemów, Matematyka, Matematyka i Ekonomia, Matematyka Komputerowa, Matematyka Stosowana, Mechatronika.