Licencjat
Wydział Matematyki

Matematyka i Statystyka

Studia na kierunku Matematyka i Statystyka gwarantują solidne wykształcenie matematyczne i statystyczne z naciskiem na przedmioty istotne w zastosowaniach matematyki: rachunek prawdopodobieństwa, statystykę i procesy stochastyczne. Wykształcenie to umożliwia znalezienie pracy przy analizie danych, kontroli jakości, badaniu profilu klienta itp. w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, firmach informatycznych, konsultingowych, logistycznych, farmaceutycznych, w przemyśle energetycznym, wydobywczym, motoryzacyjnym itp. Jest to pierwszy taki kierunek w Polsce. Liczna i wysoko wykwalifikowana kadra Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej oraz niewielkie grupy zajęciowe zapewniają zindywidualizowaną opiekę naukową na światowym poziomie zarówno nad studentami ukierunkowanymi praktycznie jak i teoretycznie. Na kierunku Matematyka i Statystyka prowadzone są dwie specjalności.

Specjalności:

• Matematyka
  • Statystyka i Analiza Danych

• Przeprowadzać rozumowania matematyczne, w szczególności klarownej identyfikacji założeń i konkluzji,

• Dokonywać złożonych obliczeń,
  • Korzystać z modeli matematycznych i statystycznych niezbędnych w zastosowaniach matematyki i statystyki,

• Posługiwać się narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu teoretycznych i aplikacyjnych problemów matematycznych i statystycznych,

• Przeprowadzać statystyczną analizę danych z wykorzystaniem profesjonalnych pakietów statystycznych.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie
  • F - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: