Wydział Chemiczny

Inżynieria Materiałowa

Inżynieria materiałowa zajmuje się technologią produkcji materiałów, badaniami ich struktury i właściwości oraz zastosowaniem praktycznym. Obejmuje nowoczesne i tradycyjne metody wytwarzania, modyfikowania i badania takich materiałów, jak: polimery, elastomery, materiały hybrydowe, nanokompozyty, materiały ceramiczne, metale i stopy, powłoki kompozytowe oraz zaawansowane materiały elektroniczne. Kształcenie na tym kierunku zapewnia profesjonalne przygotowanie do zatrudnienia w wielu nowoczesnych sektorach przemysłu i gospodarki. Równocześnie umożliwia prowadzenie małych firm, kierowanie liniami produkcyjnymi w dużych przedsiębiorstwach, prowadzenie działalności konsultingowo-projektowej lub doradztwo w zakresie doboru materiałów do konkretnych zastosowań. Uniwersalny i szeroki zakres kwalifikacji gwarantują studentom także prowadzone badania i projekty związane z: nanomateriałami, biomateriałami, materiałami funkcjonalnymi i inteligentnymi, a także fotowoltaiką zajmującą się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną.

Kryteria rekrutacji:

WI = M + F* + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F* = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
  • F* - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki lub chemii,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki lub chemii;
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: