• studia II stopnia

Inżynieria biomedyczna

stacjonarne (rekrutacja zimowa)

• 3 semestry

Inżynieria biomedyczna to dzisiaj jeden z najważniejszych obszarów nauki, decydujący o rozwoju współczesnej medycyny. Jako interdyscyplinarny kierunek studiów inżynieria biomedyczna pozwala wykorzystać i rozwinąć kompetencje nabyte na różnorodnych kierunkach studiów w rozwiązywaniu problemów dotyczących biologii i medycyny. Studia obejmują m.in. zagadnienia z zakresu bioinformatyki, nauki o biomateriałach, technologii biosensorów, technik bioobrazowania, analizy biosygnałów (np. neurologicznych) oraz inżynierii molekularnej. Oferujemy studentom szerokie możliwości zaangażowania się w projekty badawcze.

Perspektywy zatrudnienia:

• specjalista ds. badań i rozwoju w jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych
  • programista lub analityk w firmach technologicznych sektora biomedycznego
  • projektant lub konstruktor w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i wytwórczych sensorów, aparatury i urządzeń medycznych
  • inspektor aparatury medycznej w jednostkach ochrony zdrowotnej (szpitale, poradnie)
  • kontroler w jednostkach akredytacyjnych, atestacyjnych oraz odbioru technicznego aparatury i urządzeń medycznych

Być może zainteresują cię również...