Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Informatyka

Cechą charakterystyczną studiów na kierunku Informatyka jest duża liczba zajęć o charakterze matematycznym, które służą do opanowania precyzyjnych technik projektowania, dowodzenia poprawności oraz optymalizacji algorytmów i protokołów, będących podstawą zaawansowanych gałęzi informatyki. Główny nacisk w trakcie studiów położony jest na algorytmikę (naukę o algorytmach) niezbędną do projektowania systemów informatycznych. W trakcie studiów I stopnia student poznaje siedem języków programowania oraz szereg nowoczesnych technologii programistycznych. Program kierunku Informatyka zawiera też zajęcia z fizyki, fizyki technologii informacyjnych i elektroniki, niezbędnych do współpracy ze specjalistami z tych dziedzin. W ramach zajęć humanistyczno-menedżerskich omawiane są zagadnienia prawne i administracyjne, na jakie napotyka informatyk w swej pracy. Studia I stopnia kończą się realizacją projektu dyplomowego o charakterze inżynierskim.

• Programować w kilku językach proceduralnych, stosować właściwe algorytmy i struktury danych.
  • Projektować, implementować i korzystać z baz danych oraz budować serwisy WWW
  • Budować systemy wbudowane oraz pisać kompilatory.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie
  • F - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki lub informatyki,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki lub informatyki,
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: