Magister inżynier
angielski
Wydział Informatyki i Zarządzania

Informatyka w języku angielskim

Studenci poznają technikę analogową i cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie brakuje też zagadnień związanych z prawnymi i etycznymi aspektami informatyki. Studia uświadamiają różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, ekonomicznych czy biomedycznych. Uczą metod gromadzenia i przetwarzania danych, podstaw podejmowania decyzji – sterowania, metod sztucznej inteligencji i systemów ekspertowych. Informatykę uzupełnia wiedza z fizyki i matematyki, poszerzona o podstawy zarządzania, finansów i komunikacji społecznej.

Posiadaną już wiedzę i umiejętności rozwijać i specjalizować można na studiach II stopnia, wybierając jedną z zaproponowanych specjalności.

SPECJALNOŚCI

• Computer engineering

• Rozwiązywać złożone zadania informatyczne z wykorzystaniem najnowszych zaawansowanych technik informatycznych
  • Rozwiązywać zadania dotyczące tworzenia modeli, analizy oraz podejmowania decyzji dla różnych typów obiektów
  • Projektować i rozwijać systemy informatyczne w różnych obszarach zastosowań informatyki

Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:

WII = D × 10 + OD,

• D - ocena na dyplomie,
  • OD - wynik oceny dorobku odbytych studiów w zakresie wybranych przedmiotów i obejmuje: wszystkie przedmioty i kursy wyszczególnione w suplemencie do dyplomu lub w indeksie kandydata. Ocenę stanowi średnia arytmetyczna wszystkich ocen obliczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Dodatkowe warunki przyjęć:

• wymagany tytuł zawodowy: inżynier, licencjat, magister inżynier, magister, inżynier architekt, magister inżynier architekt
  • dopuszczalne kierunki ukończonych studiów:

- w przypadku ukończenia studiów inżynierskich – dowolny kierunek

- w przypadku ukończenia studiów licencjackich – kierunek informatyka