Niestacjonarny
Koszt studiów
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Górnictwo i Geologia

Kierunek studiów Górnictwo i Geologia bazuje na bardzo ważnych, z gospodarczego i poznawczego punktu widzenia, dziedzinach wiedzy, zwanych naukami technicznymi i naukami o Ziemi. Charakterystyczną cechą profilu wykształcenia naszego absolwenta jest połączenie wiedzy podstawowej i technicznej (matematyka, fizyka, chemia, informatyka, geoinżynieria, mechanizacja, transport, przeróbka surowców, geodezja, GIS) z przyrodniczą (geologia, geochemia, ochrona środowiska i zdrowia) i społeczną (ekonomia, prawo, zarządzanie, języki obce).

• Organizować, kierować i projektować elementy robót górniczych i geotechnicznych, w tym w zakresie mechanizacji, elektryfikacji oraz oceny wpływu przemysłu na środowisko.
  • Kierować procesami wydobywczymi, eksploatować i nadzorować urządzenia oraz układy technologiczne.
  • Posługiwać się nowoczesnymi technikami i technologiami, metodami organizacji produkcji, sposobami ochrony przed zagrożeniami wynikającymi z zastosowania środków technicznych na potrzeby eksploatacji oraz gospodarką maszynami górniczymi.
  • Racjonalnie gospodarować zasobami kopalin i surowców wtórnych, jak również odtwarzać naturalne środowiska na terenach poeksploatacyjnych.

Wydział Geoinzynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zwyciężył w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017- zajął I miejsce w rankingu kierunków "Górnictwo i Geologia". więcej informacji

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii uzyskał akredytację IPMA - Student! więcej informacji

WI = M + F* + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,