Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Geodezja i Kartografia

Oferta studiów na kierunku Geodezja i Kartografia jest skierowana do osób zainteresowanych nabyciem umiejętności w zakresie nowoczesnych metod pozyskiwania danych geoprzestrzennych, ich przetwarzania lub analizy. Absolwent studiów pierwszego stopnia zostanie wyposażony w wiedzę teoretyczną i umiejętności techniczne, potrzebne w realizacji wysoko wyspecjalizowanych zadań, powszechnie stawianych przez innowacyjną gospodarkę w odniesieniu do systemów informacji przestrzennej (SIP/GIS). Uzyska także podstawy wiedzy menedżerskiej, niezbędnej do funkcjonowania w zmiennym środowisku biznesowym, ze świadomością celów i ograniczeń. Będzie przygotowany do efektywnego pełnienia ról w ramach zespołów zadaniowych. Ponadto absolwent zostanie przygotowany do studiów magisterskich, w ramach których uzyska dodatkową wiedzę oraz umiejętności techniczne, zwiększające jego kreatywność i możliwości projektowania systemów SIP/GIS. Będzie mógł nabyć uzupełniające kwalifikacje niezbędne do uzyskania uprawnień zawodowych, w tym mierniczego górniczego oraz uzyska kompetencje menedżerskie, wymagane na stanowiskach kierowniczych.

• Badać i modelować kształt powierzchni Ziemi oraz jej zmiany w czasie.
  • Pozyskiwać, przetwarzać i przesyłać dane przestrzenne o terenie i obiektach.
  • Wykonywać opracowania numeryczne i prezentacje wyników pomiarów geodezyjnych, teledetekcyjnych i fotogrametrycznych.
  • Wykonywać i opracowywać wyniki pomiarów z wykorzystaniem systemu GNSS do nawigacji oraz monitorowania obiektów i zjawiska.
  • Wykonywać i opracowywać wyniki pomiarów szczegółów terenowych z zastosowaniem nowoczesnych technologii pomiaru.
  • Wykonywać mapy gospodarcze, topograficzne i tematyczne.
  • Określać i ewidencjonować stan własności nieruchomości.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii uzyskał akredytację IPMA - Student! więcej informacji

Kryteria rekrutacji:

WI = M + F* + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0, gdzie:

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
  • F* - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki lub chemii lub geografii,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki lub chemii lub geografii,
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: