Niestacjonarny
Koszt studiów
Wydział Elektryczny

Elektrotechnika

Studenci mają możliwość studiowania w zakresie szeroko pojmowanej elektrotechniki, a więc problemów związanych z wytwarzaniem, rozdziałem, przesyłem oraz przetwarzaniem i użytkowaniem energii elektrycznej. Ze względu na wymagania nowoczesnej techniki i technologii, stosowanej w energetyce i przemyśle, studia kierunkowe uzupełnione są wiedzą z zakresu elektroniki i techniki mikroprocesorowej, informatyki oraz technik zarządzania i marketingu. Studia te zapewniają poznanie tych wszystkich zagadnień, które pozwolą absolwentowi na znalezienie atrakcyjnej i ciekawej pracy we wszystkich gałęziach przemysłu. Absolwenci są także przygotowani do uruchomienia własnej firmy w branży elektrotechnicznej. Kierunek Elektrotechnika został uznany za najlepszy w Polsce ( w kategorii Elektrotechnika) w rankingu PERSPEKTYWY 2016.

• Rozwiązywać problemy związane z analizą liniowych i nieliniowych obwodów elektrycznych.
  • Dobierać elementy w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia.
  • Dobierać schematy zastępcze elementów sieci, analizować rozpływy mocy, zwarcia symetryczne oraz niesymetryczne w sieciach elektroenergetycznych.
  • Określić zasady regulacji mocy, częstotliwości i napięcia w systemie elektroenergetycznym.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0, gdzie:

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie
  • F - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: