• studia II stopnia
Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Elektronika

• 3 semestry

• automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Studia na kierunku elektronika umożliwiają zdobycie pogłębionej wiedzy i kompetencji z zakresu nowoczesnych systemów elektronicznych i programistycznych. Studenci mają możliwość rozwoju kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów i efektywnego zdobywania umiejętności z zakresu: projektowania i praktycznej realizacji układów elektronicznych, systemów sztucznej inteligencji, aplikacji mobilnych i sieciowych, programowania systemów rozproszonych i pojazdów autonomicznych, układów FPGA i systemów czasu rzeczywistego programistycznych. Dodatkowo w zależności od wybranej specjalności zdobywają wiedzy z zakresu akustyki fizycznej, dźwięku cyfrowego, urządzeń głośnikowych jak również technologii laserowych i światłowodowych. Ambitni studenci mają szansę bycia częścią zespołów realizujących projekty badawcze i rozwojowe prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę badawczo-dydaktyczną. Oprócz kompetencji istotnych na rynku pracy studia te z powodzeniem wprowadzają pasjonatów w świat nauki i stanowią solidną bazę pod realizację pracy doktorskiej.

• Analizować, projektować i przeprowadzać złożone eksperymenty w dziedzinie elektroniki analogowej i cyfrowej, a także elektroniki światłowodowej
    i laserowej,
  • Analizować oraz przeprowadzać eksperymenty w zakresie czynnych i biernych zastosowań ultradźwięków w nauce, technice i medycynie,
  • Posługiwać się metodami programowania liniowego, całkowitoliczbowego
    i dynamicznego oraz metodą podziału i ograniczeń w zagadnieniach optymalizacyjnych z zakresu elektroniki.