• studia I stopnia

• 55% absolwentów jest raczej lub bardzo zadowolonych ze swojej pracy
  • zarobki od 4 000 do 8 000 PLN i więcej

• 7 semestrów

• automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Studia na kierunku Elektronika umożliwiają zdobycie wiedzy i kompetencji z zakresu nowoczesnych systemów elektronicznych obecnych praktycznie w każdej dziedzinie życia człowieka. Uniwersalność tego typu układów wymaga od studentów kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów i rozwoju umiejętności sprzętowych (projektowanie i praktyczna realizacja układów elektronicznych) jak również programistycznych. Kandydaci decydujący się na studia na tym kierunku mają również możliwość zdobywania kompetencji miękkich wspomagających efektywną pracę w grupie projektowej oraz przygotowujących do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kształcenie realizowane jest w ramach trzech specjalności.

Perspektywy zatrudnienia

• projektant i konstruktor analogowych oraz cyfrowych urządzeń elektronicznych przemysłowych, medycznych, powszechnego użytku i innych,
  • programista systemów inteligentnych i systemów wbudowanych,
  • projektant i programista aplikacji sieciowych i mobilnych,
  • projektant i programista systemów rozproszonych i pojazdów autonomicznych,
  • integrator systemów,
  • specjalista w zakresie wykonywania pomiarów,
  • specjalista ds. BHP w zakresie ochrony przed drganiami i hałasem,
  • operator oraz realizator dźwięku w radiofonii, telewizji, kinematografii, fonografii i przemyśle rozrywkowym,
  • projektant akustyki i systemów elektroakustycznych dla różnych obiektów w tym widowiskowych.

Praktyki i staże

Studenci realizują praktyki zawodowe w trybie indywidualnym. Praktyka o wymiarze 180 godzin powinna odbywać się w lipcu, sierpniu lub wrześniu poprzedzającym semestr VII. Praktyka może odbyć się w zakładzie pracy (firmie lub instytucji naukowo-badawczej krajowej lub zagranicznej) wskazanym przez Pełnomocnika ds. Praktyk Studenckich bądź zaproponowanym przez studenta. Praktyka nie może odbywać się w jednostce Politechniki Wrocławskiej.

Miejsca pracy absolwentów

• firmy z sektora IT,
  • firmy produkujące i dystrybuujące sprzęt elektroniczny,
  • przedsiębiorstwa i instytucje eksploatujące zaawansowane urządzenia elektroniczne,
  • biurach projektowych i rozwojowych przedsiębiorstw i firm działających w obszarze szeroko pojętej elektroniki i informatyki,
  • instytuty badawcze oraz działy R&D przedsiębiorstw,
  • radiofonia, telewizja oraz instytucje kultury (teatry, teatry muzyczne, film),
  • jednostki administracji państwowej i samorządowej,
  • własna działalność gospodarcza.

Przykładowymi firmami zatrudniającymi absolwentów kierunku Elektronika są:

• Nokia
  • LG Electronics