Niestacjonarny
Koszt studiów
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Budownictwo

Program studiów jest realizowany przez Katedry i Zakłady wchodzące w skład Wydziału. Program kształcenia jest ukierunkowany na kompleksowe przygotowanie wysokokwalifikowanej inżynierskiej kadry technicznej w szeroko rozumianym obszarze budownictwa. Program kształcenia obejmuje wykłady, ćwiczenia audytoryjne, laboratoria, ćwiczenia projektowe oraz praktyki i prace dyplomowe wraz z ich obronami. Szczegółowe programy studiów wszystkich specjalności opisane są na stronie: www.wbliw.pwr.wroc.pl. Wydział jest członkiem Association of European Civil Engineering Faculties (AECEF) oraz European Civil Engineering Education and Training Association (EUCEET).

Zgodnie ze zdefiniowanymi efektami kształcenia dla kierunku Budownictwo absolwenci studiów I stopnia uzyskują wiedzę, kompetencje i kwalifikacje w zakresie:

• wykonawstwa obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego
  • projektowania podstawowych obiektów i elementów budowlanych
  • technologii i organizacji budownictwa
  • kierowania zespołami i firmą budowlaną
  • wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych
  • technik komputerowych i nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej.

Kierunek Budownictwo został uznany za najlepszy w Polsce (w kategorii Budownictwo) w rankingu PERSPEKTYWY 2016.

SPECJALNOŚCI

• Geotechnika i hydrotechnika
  • Inżynieria budowlana
  • Inżynieria lądowa

Profile kształcenia i specjalności dyplomowania przygotowują studentów do podjęcia pracy w najbardziej poszukiwanych na rynku obszarach: budownictwa kubaturowego (Inżynieria Budowlana), budownictwa wodnego oraz ziemnego i podziemnego (Geotechnika i Hydrotechnika) oraz w zakresie obiektów infrastruktury transportowej (Inżynieria Lądowa), a uniwersalna wiedza podstawowa umożliwia elastyczne dostosowywanie się absolwentów do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Wszystkie specjalności stanowią bazę wiedzy i kompetencji umożliwiającą uzyskiwanie przez absolwentów odpowiednich uprawnień zawodowych.

• Stosować materiały budowlane, projektować elementy i proste obiekty budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i infrastruktury transportowej.
  • Stosować zasady wytrzymałości materiałów i mechaniki budowli oraz formułować, budować, a następnie stosować modele obliczeniowe podstawowych konstrukcji inżynierskich; potrafi tworzyć i odczytywać rysunki techniczne, rozpoznawać opracowania kartograficzne i geodezyjne, uczestniczyć w zarządzaniu robotami budowlanymi.
  • Wykorzystywać nowoczesne techniki komputerowe wspomagające projektowanie konstrukcji i procesów budowlanych oraz wspomagające kierowanie robotami budowlanymi.
  • Stosować zasady bezpieczeństwa i higieny pracy; zna zasady analizy efektywności, kosztów i czasu realizacji robót budowlanych; zna przepisy prawa budowlanego.

KRYTERIA REKRUTACJI

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0, gdzie:

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie
  • F - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: