Legnica
Wydział Techniczno-Przyrodniczy

Budowa Maszyn i Pojazdów

Kierunek ten jest odpowiedzią Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Techniczno-Przyrodniczego na zapotrzebowanie rynku pracy regionu dolnośląskiego. Niezmiennie istnieje zapotrzebowanie na specjalistów znających zagadnienia budowy maszyn i pojazdów. W szczególności istotnym z punktu widzenia przedsiębiorców jest kształcenie powiązane z przyszłym pracodawcą. Kierunek Budowa Maszyn i Pojazdów będący kierunkiem o profilu praktycznym te wymagania spełnia. Student podczas całego cyklu kształcenia ma kontakt z wybranym przedsiębiorcą, u którego odbywa praktyki. Są one rozłożone na trzy cykle miesięczne po pierwszym, po drugim i po trzecim roku kształcenia. Jest to możliwe dzięki odpowiednim porozumieniom z przedsiębiorcami, którzy wyrazili aprobatę do przyjęcia praktykantów. Ponadto istotnym jest również fakt, że ponad połowa zajęć ma charakter praktyczny, a nauczanie prowadzą specjaliści mający również doświadczenie zdobyte poza uczelnią.

SPECJALNOŚCI

• Konstrukcja Maszyn i Pojazdów,
  • Technologie Maszyn i Pojazdów.

• budować i projektować urządzenia wykorzystywane w przemyśle maszynowym,
  • budować i projektować pojazdy lądowe, w tym silniki spalinowe,
  • operować wiedzą z zakresu wytwarzania, eksploatacji i diagnostyki maszyn i pojazdów,
  • posługiwać się wiedzą z zakresu komputerowego projektowania, wytwarzania i wspomagania prac inżynierskich,