Magister inżynier
II stopień
Wydział Chemiczny

Biotechnologia

Celem kształcenia na kierunku Biotechnologia jest edukacja studentów w zakresie fizyki, chemii, informatyki oraz zdobycie wiedzy biologicznej, biochemicznej i biotechnologicznej. Oprócz tego, studenci na tym kierunku kształcą się w zakresie: genetyki, mikobiologii, inżynierii bioprocesowej, ochrony środowiska, biokatalizy, chemii i biochemii ekologicznej oraz projektowania nowych leków. Absolwent kierunku Biotechnologia jest dorbze przygotowany do podjęcia pracy w nowoczesnych laboratoriach biologicznych, medycznych, biochemicznych, związanych z ochroną środowiska oraz w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych.

SPECJALNOŚCI

• Biotechnologia farmaceutyczna
  • Biotechnologia molekularna i biokataliza
  • Biotechnologia środowiska
  • Procesy biotechnologiczne

• Zrozumieć zjawiska i procesy z zakresu chemii i biotechnologii, a także je opisać i wyjaśnić.
  • Posługiwać się zaawansowanym oprogramowaniem komputerowym stosowanym w chemii (m.in. modelowanie struktur i procesów biochemicznych, chemiczne bazy danych).
  • Poszukiwać nowych rozwiązań technicznych z zakresu biotechnologii.

Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:

WII = D × 10 + OD,

• D - ocena na dyplomie,
  • OD - wynik oceny dorobku odbytych studiów w zakresie wybranych przedmiotów i obejmuje: wszystkie przedmioty i kursy wyszczególnione w suplemencie do przedstawionego dyplomu lub w indeksie kandydata. Ocenę stanowi średnia arytmetyczna wszystkich ocen pozytywnych z przedmiotów i kursów odbytych studiów, pomnożona przez cztery.

Dodatkowe warunki przyjęć:

• wymagany tytuł zawodowy: licencjat, magister
  • dopuszczalne kierunki ukończonych studiów: brak ograniczeń