Wydział Elektryczny

Automatyka i Robotyka

Studia na kierunku Automatyka i Robotyka dają możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie szeroko pojmowanej automatyki przemysłowej i energetycznej. Studenci kierunku Automatyka i Robotyka zdobywają wykształcenie w zakresie projektowania i konstrukcji układów automatyki elektroenergetycznej, cyfrowych systemów sterowania, oprogramowania i eksploatacji procesów technologicznych i obiektów związanych z systemami wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej oraz sterowania urządzeniami wykonawczymi w przemyśle wydobywczym, przetwórczym, transporcie i obiektach komunalnych.

• Projektować i eksploatować podstawowe układy sterowania silnikami prądu stałego i przemiennego stosowanymi w automatyce i robotyce.
  • Stosować czujniki inteligentne oraz układy bezprzewodowej komunikacji w systemach pomiarowych.
  • Dobierać elementy systemu i oprogramowanie potrzebne do realizacji, wdrażać i eksploatować rozproszone systemy automatyki.
  • Eksploatować i koordynować przekaźniki pomiarowe oraz zabezpieczenia zainstalowane w systemie elektroenergetycznym.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
  • F - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P - poziom podstawowy z fizyki,
    • R - poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO - jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie: