TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Fizyka

Fizyka

Jeśli obawiasz się matury lub chcesz zwiększyć swoje szanse na kierunku, który prowadzi ten przedmiot, możesz wybrać jedną z opcji szerokiej oferty przygotowanej przez Politechnikę Wrocławską.

Warto, bo w końcu jak powiedział Ernest Rutherford, odkrywca jądra atomowego „W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.”

KURSY PRZYGOTOWAWCZE

Biorąc w nich udział będziesz w stanie nie tylko powtórzyć materiał i zniwelować braki, ale również nabrać pewności siebie i pokonać barierę psychologiczną związaną ze studiami technicznymi. Kursy prowadzone są przez wykładowców z Politechniki Wrocławskiej i ruszają 2 razy w roku: w styczniu i październiku.

Szczegółowe informacje dotyczące kursów przygotowawczych oraz harmonogramu zajęć można znaleźć na stronie.

Kursy korespondencyjne

Politechnika Wrocławska, oprócz stacjonarnych kursów przygotowawczych, co roku uruchamia również kursy korespondencyjne z fizyki. Wystarczy pobrać ze strony lub wyciąć z Gazety Wrocławskiej aktualną listę zadań przygotowanych przez specjalistów naszej uczelni, rozwiązać i wysłać tradycyjną pocztą pod wskazany adres. Każdy z uczestnikó­w kursu otrzyma wzorcowe rozwiązania zadań, będzie mógł zapoznać się z popełnionymi przez siebie błędami oraz uzyska wskazówki, jak powinno wyglądać optymalne rozwiązanie. Ocena uwzględnia także stronę redakcyjną, przejrzystość i ścisłość zapisu, estetykę i właściwy dobór rysunków oraz ilustracji. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne (z wyjątkiem opłat pocztowych).

Więcej informacji: www.if.pwr.edu.pl

STUDIUM TALENT

Studium Talent to propozycja dla uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych dwóch ostatnich klas liceum, zainteresowanych podjęciem studiów w Politechnice Wrocławskiej. Podczas kursu realizowany jest cykl wykładów z fizyki. Udział w kursie jest bezpłatny i polega na dobrowolnym zgłoszeniu uczestnictwa. Jedynym ograniczeniem jest pojemność sal wykładowych.

Co roku Studium Talent kończy egzaminem około 1 000 uczestników.

Zaliczenie kursu daje dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską, a ukończenie go z oceną bardzo dobrą gwarantuje przyjęcie na dowolny kierunek studiów na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.

Więcej informacji: http://studiumtalent.pwr.edu.pl/

WYKŁADY Z FIZYKI

Politechnika Wrocławska na swoim kanale internetowym YouTube udostępniła kurs Fizyka 1. Wykłady i doświadczenia zostały przeprowadzone przez dr hab. Ewę Popko z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Na cały cykl składają się 82 odcinki wykładów oraz 16 odcinków doświadczeń, omawiających szereg kluczowych zagadnień z kursu Fizyka 1.

Odcinki mają stanowić pomoc dydaktyczną dla studentów oraz kandydatów na studia na Politechnice Wrocławskiej.

Szczegółowy wykaz tematów znajduje się na stronie.

WYKŁADY POPULARYZUJĄCE FIZYKĘ

Instytut Fizyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki organizuje ­corocznie cykle wykładów popularyzujących fizykę, skierowane do ­uczniów szkół ponadgimnazjalnych. ­

Szczegółowe informacje dostępne są stronie.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.