Co dalej? Pierwsze kroki po zrekrutowaniu

Pierwsze kroki często sprawiają trudności. Na każdym wydziale naszej uczelni wyglądają one trochę inaczej. Jednak schemat drogi – od rejestracji internetowej do immatrykulacji – jest podobny i przedstawiamy Wam go poniżej.

Gdy dostaniesz się na Politechnikę Wrocławską, otrzymasz na swoją skrzynkę mailową szczegółowe informacje o dalszym postępowaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, informacji chętnie udzielą Wam dziekanaty poszczególnych wydziałów.

KROK 1. OPŁATY ZA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ

Pierwszym Twoim krokiem będzie uiszczenie opłaty za legitymację studencką. Więcej informacji o sposobie dokonania wpłaty oraz jej wysokości znajdziesz na portalu Edukacja.CL w zakładce OPŁATY.

KROK 2. POTWIERDZENIE DANYCH OSOBOWYCH

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie Twoich danych osobowych w systemie Edukacja.CL w zakładce DANE OSOBOWE. Brak potwierdzenia zablokuje Twoje dalsze kroki.

KROK 3. WNIOSEK O STYPENDIUM LUB MIEJSCE W AKADEMIKU

Przyszedł czas na wniosek o stypendium lub miejsce w akademiku.Więcej informacji znajdziesz na stronie Działu Studenckiego.

KROK 4. DNI WSTĘPNE

Na każdym wydziale odbywają się w innym terminie, ale wszystkie są idealną okazją, aby w przyjemnych okolicznościach poznać swoich przyszłych kolegów i koleżanki. Na Dniach Wstępnych otrzymasz legitymację i wiele informacji oraz porad odnośnie studiowania na danym wydziale.

KROK 5. SZKOLENIE BHP

To sprawa bardzo ważna. Bez przebytego szkolenia nie będziesz mógł/mogła zostać studentem/ studentką. Szkolenie jest też niezbędne, abyś mógł/mogła bezpiecznie poruszać się po naszych laboratoriach i pracowniach.

KROK 6. IMMATRYKULACJA

To dziwnie brzmiące wyrażenie to nic innego jak po prostu uroczyste rozpoczęcie roku. Na każdym wydziale odbywa się ono w innym terminie i miejscu, jednak wszystkich studentów obowiązują stroje wizytowe. Podczas uroczystość żacy składają ślubowanie i w uroczystej atmosferze otrzymują indeksy.