TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Fizyka

Fizyka

Jeśli obawiasz się matury lub chcesz zwiększyć swoje szanse na kierunku, który prowadzi ten przedmiot, możesz wybrać jedną z opcji szerokiej oferty przygotowanej przez Politechnikę Wrocławską.

Warto, bo w końcu jak powiedział Ernest Rutherford, odkrywca jądra atomowego „W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.”

KURSY PRZYGOTOWAWCZE

Biorąc w nich udział będziesz w stanie nie tylko powtórzyć materiał i zniwelować braki, ale również nabrać pewności siebie i pokonać barierę psychologiczną związaną ze studiami technicznymi. Kursy prowadzone są przez wykładowców z Politechniki Wrocławskiej i ruszają 2 razy w roku: w styczniu i październiku.

Szczegółowe informacje dotyczące kursów przygotowawczych oraz harmonogramu zajęć można znaleźć na stronie.

Kursy korespondencyjne

Politechnika Wrocławska, oprócz stacjonarnych kursów przygotowawczych, co roku uruchamia również kursy korespondencyjne z fizyki. Wystarczy pobrać ze strony lub wyciąć z Gazety Wrocławskiej aktualną listę zadań przygotowanych przez specjalistów naszej uczelni, rozwiązać i wysłać tradycyjną pocztą pod wskazany adres. Każdy z uczestnikó­w kursu otrzyma wzorcowe rozwiązania zadań, będzie mógł zapoznać się z popełnionymi przez siebie błędami oraz uzyska wskazówki, jak powinno wyglądać optymalne rozwiązanie. Ocena uwzględnia także stronę redakcyjną, przejrzystość i ścisłość zapisu, estetykę i właściwy dobór rysunków oraz ilustracji. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne (z wyjątkiem opłat pocztowych).

Więcej informacji: www.if.pwr.edu.pl

STUDIUM TALENT

Studium Talent to propozycja dla uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych dwóch ostatnich klas liceum, zainteresowanych podjęciem studiów w Politechnice Wrocławskiej. Podczas kursu realizowany jest cykl wykładów z fizyki. Udział w kursie jest bezpłatny i polega na dobrowolnym zgłoszeniu uczestnictwa. Jedynym ograniczeniem jest pojemność sal wykładowych.

Co roku Studium Talent kończy egzaminem około 1 000 uczestników.

Zaliczenie kursu daje dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską, a ukończenie go z oceną bardzo dobrą gwarantuje przyjęcie na dowolny kierunek studiów na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.

Więcej informacji: http://studiumtalent.pwr.edu.pl/

WYKŁADY Z FIZYKI

fizykawyk1.pngWykładowca: prof. dr hab. Ewa Popko

Strona kursu: http://oze.pwr.edu.pl/kursy/fizyka/fizyka.html

Politechnika Wrocławska na swoim kanale internetowym YouTube oraz w Otwartych Zasobach Edukacyjnych PWr udostępniła kurs Fizyka 1. 

Wykłady i doświadczenia zostały przeprowadzone przez prof. dr hab. Ewę Popko z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Na cały cykl składają się 82 odcinki wykładów oraz 16 odcinków  doświadczeń, omawiających szereg kluczowych zagadnień z kursu Fizyka 1.

Odcinki pełnią rolę pomocy dydaktycznej dla studentów oraz kandydatów na studia na Politechnice  Wrocławskiej.

ĆWICZENIA Z FIZYKI 1

fizykacw1-1.png

Strona kursu: http://oze.pwr.edu.pl/kursy/fizykacw/fizykacw.html

Opracowanie: Dział E-learningu PWr>

W serwisie Otwartych Zasobów Edukacyjnych Politechniki Wrocławskiej Dział E-learningu udostępnił kurs „Ćwiczenia z fizyki 1” będący interaktywnym zbiorem zadań. Tematyka zadań obejmuje Rachunek wektorowy, Kinematykę, Dynamikę, Pracę, moc i energię, Dynamikę układu punktów materialnych.  Kurs został wzbogacony w animacje, ćwiczenia i krótkie testy sprawdzające, których celem jest wzmocnienie zaangażowania czytelnika w proces uczenia się i zwiększenie poziomu zrozumienia nowych treści. Z prezentowanymi zadaniami mogą mierzyć się zarówno studenci realizujący kurs Fizyka 1, jak również kandydaci na studia. 

WYKŁADY POPULARYZUJĄCE FIZYKĘ

Instytut Fizyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki organizuje ­corocznie cykle wykładów popularyzujących fizykę, skierowane do ­uczniów szkół ponadgimnazjalnych. ­

Szczegółowe informacje dostępne są stronie.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.