TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Co dalej? Pierwsze kroki po zrekrutowaniu

Co dalej? Pierwsze kroki po zrekrutowaniu

Pierwsze kroki często sprawiają trudności.  Na każdym wydziale naszej uczelni wyglądają one trochę inaczej. Jednak schemat drogi – od rejestracji internetowej do immatrykulacji – jest podobny i przedstawiamy Wam go poniżej.

Gdy dostaniesz się na Politechnikę Wrocławską, otrzymasz na swoją skrzynkę mailową szczegółowe informacje o dalszym postępowaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, informacji chętnie udzielą Wam dziekanaty poszczególnych wydziałów.

Krok 1. Opłaty za legitymację studencką

Pierwszym Twoim krokiem będzie uiszczenie opłaty za legitymację studencką. Więcej informacji o sposobie dokonania wpłaty oraz jej wysokości znajdziesz na portalu Edukacja.CL w zakładce OPŁATY.

Krok 2. Potwierdzenie danych osobowych

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie Twoich danych osobowych w systemie Edukacja.CL w zakładce DANE OSOBOWE. Brak potwierdzenia zablokuje Twoje dalsze kroki.

Krok 3. Wniosek o stypendium lub miejsce w akademiku

Przyszedł czas na wniosek o stypendium lub miejsce w akademiku.Więcej informacji znajdziesz na stronie Działu Studenckiego.

Krok 4. Dni Wstępne

Na każdym wydziale odbywają się w innym terminie, ale wszystkie są idealną okazją, aby w przyjemnych okolicznościach poznać swoich przyszłych kolegów i koleżanki. Na Dniach Wstępnych otrzymasz legitymację i wiele informacji oraz porad odnośnie studiowania na danym wydziale.

Krok 5. Szkolenie BHP

To sprawa bardzo ważna. Bez przebytego szkolenia nie będziesz mógł/mogła zostać studentem/ studentką. Szkolenie jest też niezbędne, abyś mógł/mogła bezpiecznie poruszać się po naszych laboratoriach i pracowniach.

Krok 6. Immatrykulacja

To dziwnie brzmiące wyrażenie to nic innego jak po prostu uroczyste rozpoczęcie roku. Na każdym wydziale odbywa się ono w innym terminie i miejscu, jednak wszystkich studentów obowiązują stroje wizytowe. Podczas uroczystość żacy składają ślubowanie i w uroczystej atmosferze otrzymują indeksy.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.