Obserwując rozwój technik informatycznych i telekomunikacyjnych w ostatnim dziesięcioleciu nie sposób nie zauważyć postępującego zbliżenia tych dziedzin. Jest to szczególnie widoczne w zakresie sieci komputerowych, zwanych też sieciami teleinformatycznymi. Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych z jednej strony i stosowanie zaawansowanych technik telekomunikacyjnych w systemach informatycznych z drugiej strony, wymaga wykształcenia specjalistów posiadających specyficzną wiedzę z zakresu zastosowań telekomunikacji w informatyce i zastosowań informatyki w telekomunikacji – czyli specjalistów w zakresie teleinformatyki. Nowy kierunek, unikatowy w skali kraju, został stworzony z myślą o przygotowaniu takich właśnie specjalistów – łączących i umiejących w praktyce wykorzystać wiedzę z informatyki z wiedzą o telekomunikacji. Kształcenie obejmuje m.in.: inżynierię internetową, bazy danych, sieci teleinformatyczne, których końcowymi odbiorcami danych są zarówno urządzenia informatyczne, jak i człowiek, sieci multimedialne ze szczególnym uwzględnieniem technik dostępu do usług szerokopasmowych, prowadzenie działalności gospodarczej przy użyciu nowoczesnych technik elektronicznych i bezprzewodowych (e-business i m-business).

Specjalności

• Projektowanie sieci teleinformatycznych
  • Utrzymanie sieci teleinformatycznych

• Diagnozować i utrzymywać sieci teleinformatyczne
  • Zarządzać projektami teleinformatycznymi
  • Projektować sieci teleinformatyczne oraz aplikacje internetowe z bazą danych
  • Administrować systemami teleinformatycznymi.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z matematyki,
    • R – poziom rozszerzony z matematyki,
  • F – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z fizyki,
    • R – poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka obcego,
    • R – poziom rozszerzony z języka obcego,
  • JP – jest równa większej z liczb: P albo R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka polskiego,
    • R – poziom rozszerzony z języka polskiego.

Przyjęcia na studia:

Przyjęcia na Wydział Elektroniki odbywają się w sposób szeregowy. W przypadku, gdy wskaźnik rekrutacyjny jest za mały żeby dostać się na kierunek wybrany w pierwszej preferencji wówczas podanie będzie rozpatrywane na kierunku zaznaczonym jako druga preferencja.

Przejdź do rekrutacji online Sprawdź pozostałe kierunki na wydziale