Legnica

Kierunek przygotowuje absolwentów do pracy inżynierskiej w zakresie projektowania i konstruowania oraz eksploatacji maszyn. Jest podstawowym kierunkiem kształcenia, funkcjonującym na Wydziale Mechanicznym. Bloki przedmiotowe podstawowe, takie jak: matematyka, fizyka, informatyka, języki obce, kształtują ogólną wiedzę studenta na tym kierunku. Specyfikę kierunkową student uzyskuje poprzez pozyskanie wiedzy w zakresie: mechaniki, wytrzymałości, materiałoznawstwa, termodynamiki, teorii mechanizmów i maszyn, podstaw konstrukcji maszyn, komputerowych technik wspomagania prac inżynierskich, technik wytwórczych itp. Specjalności (na II stopniu studiów) na tym kierunku profilują wykształcenie absolwenta, który nabywa szczegółową wiedzę, np. z: maszyn hydraulicznych, pojazdów lądowych, eksploatacji i diagnostyki maszyn i urządzeń, organizacji procesów produkcyjnych. Kierunek ten daje solidne podstawy do podjęcia pracy w każdym sektorze przemysłu i usług, dlatego absolwentów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn można spotkać w zakładach przemysłu: maszynowego i motoryzacyjnego, urządzeń gospodarstwa domowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych, w bazach transportowych, w przemyśle hutniczym i stoczniowym, w biurach projektowych, działach technicznych placówek służby zdrowia itp.

• Dokonywać syntezy elementów i zespołów w układach maszynowych.
  • Dobrać odpowiednią technologię łączenia oraz podstawowe parametry procesu; potrafi zaprojektować proces spajania wyrobów.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie
    • P – poziom podstawowy z matematyki,
    • R – poziom rozszerzony z matematyki,
  • F – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z fizyki,
    • R – poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka obcego,
    • R – poziom rozszerzony z języka obcego,
  • JP – jest równa większej z liczb: P albo R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka polskiego,
    • R – poziom rozszerzony z języka polskiego.

Przyjęcia na studia:

Przyjęcia na Wydział Mechaniczny odbywają się w sposób szeregowy. W przypadku, gdy wskaźnik rekrutacyjny jest za mały żeby dostać się na kierunek wybrany w pierwszej preferencji wówczas podanie będzie rozpatrywane na kierunku zaznaczonym jako druga preferencja.

Przejdź do rekrutacji online Sprawdź pozostałe kierunki na wydziale