Niestacjonarny

Program kształcenia na I stopniu studiów, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn obejmuje nauki podstawowe (matematyka, fizyka, chemia), przedmioty ogólnotechniczne (technologie informacyjne, grafika inżynierska, podstawy projektowania maszyn, podstawy automatyki, mechanika, materiałoznawstwo i wytrzymałość materiałów) oraz przedmioty kierunkowe, koncentrujące się na projektowaniu, wytwarzaniu oraz eksploatacji maszyn i urządzeń. Uzyskana przez absolwenta wiedza i umiejętności predestynują go do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, w jednostkach projektowych i konstrukcyjnych oraz w innych jednostkach gospodarczych i administracyjnych, wymagających wiedzy technicznej i informatycznej.
Specjalność Inżynieria cieplna przygotowuje do wykonywania zadań inżynierskich w zakładach przemysłu: energetycznego, chłodniczego, chemicznego, spożywczego i innych, wymagających podstawowej wiedzy z zakresu termodynamiki, mechaniki płynów, chłodnictwa i kriogeniki, inżynierii procesowej oraz maszyn i urządzeń energetycznych. Kształcenie na I stopniu studiów, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn przygotowuje do twórczego wykorzystania metod i technologii informatycznych, wspomagających projektowanie, wytwarzanie i eksploatację maszyn i technologii procesowych oraz do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Specjalności

• Inżynieria cieplna

• Wykonywać obliczenia inżynierskie podstawowych części maszyn i opracowywać ich dokumentację techniczną.
  • Projektować obiekty, urządzenia techniczne i procesy w oparciu o krytyczną analizę stosowanych rozwiązań technicznych.
  • Wykonywać typowe czynności obsługowe obiektów i urządzeń technicznych.

WI = M + F + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z matematyki,
    • R – poziom rozszerzony z matematyki,
  • F – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z fizyki,
    • R – poziom rozszerzony z fizyki,
  • JO – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka obcego,
    • R – poziom rozszerzony z języka obcego,
  • JP – jest równa większej z liczb: P albo R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka polskiego,
    • R – poziom rozszerzony z języka polskiego.

Przyjęcia na studia:

Przyjęcia na Wydział Mechaniczno-Energetyczny odbywają się w sposób szeregowy. W przypadku, gdy wskaźnik rekrutacyjny jest za mały żeby dostać się na kierunek wybrany w pierwszej preferencji wówczas podanie będzie rozpatrywane na kierunku zaznaczonym jako druga preferencja.

Przejdź do rekrutacji online Sprawdź pozostałe kierunki na wydziale