Niestacjonarny

Studia na kierunku Informatyka pozwalają na zdobycie wiedzy o ogólnych zagadnieniach informatyki, między innymi o systemach operacyjnych, algorytmach i strukturach danych czy językach i technikach programowania. Studenci poznają technikę analogową i cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie brakuje też zagadnień związanych z prawnymi i etycznymi aspektami informatyki. Studia uświadamiają różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, ekonomicznych czy biomedycznych. Uczą metod gromadzenia i przetwarzania danych, podstaw podejmowania decyzji – sterowania, metod sztucznej inteligencji i systemów ekspertowych. Informatykę uzupełnia wiedza z fizyki i matematyki, poszerzona o podstawy zarządzania, finansów i komunikacji społecznej.

• ƒƒSwobodnie posługiwać się współczesnymi narzędziami i systemami informatyki.
  • Zajmować się bazami i hurtowniami danych, sieciami komputerowymi, w tym ich bezpieczeństwem i technologiami internetowymi.
  • Stosować informatykę w systemach informatycznych i informacyjnych (w tym mobilnych, webowych i multimedialnych) oraz nieinformatycznych (między innymi w systemach podejmowania decyzji).

WI = M + F* + 0,1JO + 0,1JP

jeśli M = 0 i F* = 0, to JO i JP przyjmują wartość 0,

• M – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie
    • P – poziom podstawowy z matematyki,
    • R – poziom rozszerzony z matematyki,
  • F* – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z fizyki lub informatyki,
    • R – poziom rozszerzony z fizyki lub informatyki,
  • JO – jest równa większej z liczb: P albo P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka obcego,
    • R – poziom rozszerzony z języka obcego,
  • JP – jest równa większej z liczb: P albo R, gdzie:
    • P – poziom podstawowy z języka polskiego,
    • R – poziom rozszerzony z języka polskiego.

PRZYJĘCIA NA STUDIA:

Przyjęcia na Wydział Informatyki i Zarządzania odbywają się w sposób szeregowy. W przypadku, gdy wskaźnik rekrutacyjny jest za mały żeby dostać się na kierunek wybrany w pierwszej preferencji wówczas podanie będzie rozpatrywane na kierunku zaznaczonym jako druga preferencja.

Przejdź do rekrutacji online Sprawdź pozostałe kierunki na wydziale